Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Odpovědět

Datum : 06.05.2015 11:07, Vložil : LD

Jakým způsobem je u ADS-B řešen mnohonásobný přístup? Pokud všechna letadla v dosahu vysílají pravidelně, musí zákonitě docházet ke kolizi vysílaných rámců?

1030MHz

Odpovědět

Datum : 02.11.2013 00:19, Vložil : Míla

Ahoj Petře, co se odehrává na frekvenci 1030MHz ? Má něco společného s ADS-B zprávama nahoru do letadla krom dotazů sekundárů ( MSSSR)? Děkuju za odpovědi. M.

Flightradar

Odpovědět

Datum : 31.10.2013 10:17, Vložil : Petr Kratochvíl

Dobrý den Zbyňku Ad odpověď na Váš dotaz , bohužel přenosu video dat z letounů skrze ADS-B brání datový tok. Systémy ADS-B nejsou primárně koncipovány pro přenosy tohoto tipu dat. Nicméně z hlediska technologického se nejedná o neřešitelný problém. Čistě teoreticky by byl přenos realizovatelný přes satelit , a posléze by byl video přenos spárován s daty ADS-B. Toto řešení má jen dvě překážky: 1, synchronizace dat v reálném čase (signál satelitního přenosu bude spožděn) 2 , Finanční náklady zajištění datové sítě a tedy i přenosu.

Ale no tak Lukáši ....

Odpovědět

Datum : 29.10.2013 20:28, Vložil : Zbyněk

Co takhle kdybys dal nějaký technický dotaz? Mě by například zajímalo , kdy budeme mít na flightradaru on-line kameru přes přední sklo nebo ze směrovky před éro např. při startu a přistání. Když tady chodí ptáci po zemi, seděl bych místo v éru před bednou u meškadla.

Quo vadis?

Odpovědět

Datum : 26.10.2013 09:29, Vložil : Lukáš J.

A proč se to jmenuje Quo vadis??? Mimo to je celkem zarážející dávat obrázek doprostřed věty...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie