Létání s dioptriemi

01.02.2010

Otázka:

Vložil:

Mám – 3 dioptrie na obou očích. Budu moci létat s brýlemi?

 

Odpověď:

Dobrý den,

pro létání s větroněm, ultralightem nebo balonem předpis L1 nestanovuje žádné omezení v počtu dioptrií u žadatele. Pouze s brýlemi musí být pilot schopen každám okem přečíst písmo 12 mm vysoké na 6 metrů, oběma očima 9 mm vysoké na 6 metrů. Dvoje dobré brýle na palubě jsou tedy spolehlivou pomůckou ke svobodnému létání.

Pro létání s letadlem s kvalifikací PPL požadavky klade jiný předpis , a to JAR-FCL3 . Ten je tradičně přísnější. Pilot  musí být schopen s brýlemi každým okem přečíst písmo 12 mm vysoké na 6 metrů, oběma očima 6 mm vysoké na 6 metrů. Navíc při vstupným vyšetření vada zdraku nemí přesáhnou +5 až -8 dioptrií. Pouze při kontrolním vyšetření může dát lékař ÚLZ vyjímku. Pokud je současně přítomen astgmatismus, nesmí přesáhnout 3 dioptrie.

Oba předpisy nejsou extremně náročné a umožní létán pro radost naprosté většině zájemců. Vaše oční vada je s velkou pravděpodobností v požadovaných mezích a bez obav navštivtě leteckého lékaře k získání Osvědčení o zdravotní způsobilosti.

Zdraví

David Melechovský

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

dsd

Odpovědět

Datum : 07.12.2021 11:55, Vložil : asds

Awesome article! I want people to know just how good this information is in your article. It’s interesting, compelling content. Your views are much like my own concerning this subject.

Mtom

Odpovědět

Datum : 07.12.2021 07:53, Vložil : Mtom

When visiting blogs, i always look for a very nice content like yours “   is tac drone pro any good

ypl

Odpovědět

Datum : 06.12.2021 16:11, Vložil : yok

Perhaps you should also a put a forum site on your blog to increase reader interaction.*“`: 私補 =-=- An interesting discussion might be priced at comment. I believe that you simply write regarding this topic, it will not be described as a taboo subject but typically consumers are inadequate to chat on such topics. An additional. Cheers Left coast for sale

mtom

Odpovědět

Datum : 06.12.2021 06:17, Vložil : mtom

Hiya, Can I copy your post photo and use that on my blog site? big dildo

dsd

Odpovědět

Datum : 04.12.2021 10:02, Vložil : asds

Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post. Boutique Gym

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka