Čínské konsorcium koupí od americké AIG leasingovou skupinu ILFC

11.12.2012

    New York/Hongkong 10. prosince (ČTK) - Konsorcium čínských finančních společností koupí od americké pojišťovací skupiny AIG téměř celou leasingovou společnost International Lease Finance Corp. (ILFC). Cena za předního světového poskytovatele leasingu na letadla dosáhne až 4,8 miliardy dolarů (94 miliard Kč) sdělily dnes obě strany transakce.

    Skupině AIG, kterou za finanční krize roku 2008 dočasně převzala americká vláda, se tím podařilo prodat poslední významný majetek mimo pojišťovnictví, avšak za výrazně nižší cenu, než původně požadovala. Čínskému trhu letecké přepravy získání ILFC poskytne snadnější a levnější přístup k letadlům. Čína je už nyní se 180 pronajatými letadly největším trhem ILFC s podílem 35 procent.

    Čínské konsorcium firem New China Trust, kterou z pětiny vlastní britská Barclays, China Aviation Industrial Fund a P3 Investments, koupí nejprve 80,1 procenta ILFC za 4,23 miliardy dolarů a bude mít opci na nákup dalších 9,9 procenta akcií. Ke konsorciu se po schválení transakce regulačními úřady připojí největší čínská banka ICBC.

    Čína je nejrychleji rostoucím trhem letecké dopravy na světě. Největší výrobci letadel Airbus a Boeing předpovídají, že v příštích dvou desetiletích dosáhne poptávka po nových letadlech 4,5 bilionu dolarů. Z toho dvě třetiny letadel se prodá v Asii a Tichomoří a nejvíce ze všech zemí v Číně.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka