Embraer: Pětistovka létá

05.12.2012

    Milovníci nejmodernějších bizjetů, zvláště příznivci středně velkých letounů této třídy, tzv. Midsize Jets a obzvláště fandové kvalitních výrobků brazilské firmy Embraer, se 27. listopadu dočkali. O třičtvrtě na dvě místního času se po dráze továrního letiště v Sao José des Campos poprvé rozjel a k vůbec prvnímu zkušebnímu letu vzlétl prototyp nového bizjetu Embraer Legacy 500.

 


    Zkušební piloti zalétávacího letu Mozart Louzado a Edouardo Camelier stejně jako zkušební technici Gustavo Paixao a Alexandre Figueiredo bylo po letu, trvajícím hodinu a čtyřicet pět minut, naprosto spokojeni. “Už v okamžiku, kdy jsem usedl do kokpitu nového stroje, jsem okamžitě pochopil, že jde o pozoruhodný stroj příští generace“ řekl po přistání Mozarto Louzado. „Náš nový letoun bude na trhu bizjetů této kategorie velmi významným světovým hráčem.

    Jeho největší předností je, že díky vyspělému softwaru dokáže bez problémů k navigaci při dlouhých letech užívat GPS. Každý z jeho dálkových letů tak je a bude zcela přesný, bezpečný, efektivní a navíc pro cestující i velmi pohodlný. Není divu, má-li stroj, poháněný dvěma turbofany Honeywell HTF 7500E o výkonu každého 6540 liber/29,08 kN startovního výkonu pozoruhodný dolet 3000 námořních mil, 5556 kilometrů v letové výšce 45 tisíc stop, přičemž létá cestovní rychlostí Mach 0,82.

    Tři první stroje nyní absolvují náročný zkušební letový program v rozsahu 1500-2000 letových hodin. První zákazníci se na dodávky „Pětistovky“ mohou těšit v roce 2014,“ dodává prezident Embraer Executive jets Ernest Edwards

--
Pramen
http://www.aerokurier.de/de/business-aviation/flugzeuge/die-embrae... Die Embraer Legacy 500 fliegt!

Mgr.Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka