Boeing oddělí do samostatné divize vývoj letadel

04.12.2012

    Seattle 3. prosince (ČTK) - Americký výrobce letadel Boeing Co. vytvoří novou divizi, která bude dohlížet na vývoj letadel. Boeing vyčleňuje vývoj letadel od výroby v době, kdy se snaží zvýšit výrobu ve svých továrnách. Šéfem nové divize bude Scott Fincher, který má na starosti program letounu 777. Nová divize se bude věnovat designu letadel a certifikaci letadel ve vývoji.

    Boeing se snaží nyní o vývoj pěti letadel, které by uspokojily poptávku zákazníků po letadlech pro lety na delší vzdálenosti a po úspornějších letadlech, a mohl lépe konkurovat evropskému Airbusu.
Současně Boeing plánuje v příštích 18 měsících zvýšit výrobu o 25 procent.

    "Úspěšné vyrovnání naší výroby a priorit vývoje je důležité pro budoucí životaschopnost a úspěch u zákazníků," dodal ke změnám ředitel divize komerčních letadel Boeingu Ray Conner. Změny vstupují v platnost okamžitě, napsala agentura Reuters.

    Boeing letos výrazně překonává konkurenční Airbus. Za deset měsíců získal objednávky na 1009 letadel, zatímco Airbus jen 403. Boeing těží hlavně z poptávky po novém úsporném modelu 737 MAX, který je odpovědí na model Airbusu A320neo. Boeing si stanovil za cíl sesadit letos Airbus z pozice největšího výrobce letadel. Airbus překonal Boeing v prodeji v deseti z posledních 11 let. Od roku 2003 také dodal více letadel odběratelům.  

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka