Praha chce prodat akcie ČSA za 2,4 milionu korun

07.11.2012

    Praha 6. listopadu (ČTK) - Hlavní město chce prodat více než 16.000 akcií společnosti České aerolinie (ČSA). Radní dnes souhlasili s jejich prodejem společnosti Český Aeroholding za nabízenou kupní cenu 2,4 miliony korun. Novinářům to dnes řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS). ČSA postupně vkládaly majetek do dceřiných společností, od září je majoritním vlastníkem aerolinií Český Aeroholding.

 


    "Je to vyprodávané portfolio akcií, které z nějaké nominální hodnoty klesly na nulu," řekl primátor. Prodej ještě musí schválit zastupitelstvo.

    Praha získala podíl v ČSA převodem z Fondu národního majetku v roce 1994. Hlavní město vlastní v ČSA 1,53 procenta. Podle materiálu, který má ČTK k dispozici, je to 16.068 akcií o jmenovité hodnotě jedné akcie 5000 korun, což je celkem 80,34 milionu korun.

    Majetek ČSA odhadl nezávislý znalec, společnost E&Y Valuations, na 148,5 milionu korun. Cena akcií vlastněných městem byla nyní vypočítána podle tohoto odhadu. Hlavní město si každoročně pro vlastní účetní uzávěrku nechává akcie ocenit také vlastním znalcem; loni je společnost Bohemia Experts ohodnotila jako bezcenné.

    ČSA v loňském roce hospodařily se ztrátou 241 milionů korun před zdaněním. Český Aeroholding vznikl před rokem v březnu a za loňský rok vykázal hrubý zisk předběžně 306 milionů korun.

Zdroj ČTK
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka