Pololetní zisk Ryanairu vzrostl, firma zvýšila celoroční odhad

05.11.2012

    Dublin 5. listopadu (ČTK) - Zisk největšího evropského nízkonákladového přepravce Ryanair se v prvním pololetí jeho finančního roku zvýšil o deset procent a firma v dnešní zprávě rovněž výrazně zvýšila odhad celoročního zisku. O zlepšení se postaraly zvýšené ceny letenek a nižší náklady na pohonné hmoty.

    Čistý zisk za období duben-září dosáhl 596 milionů eur (15 miliard Kč) z 544 milionů eur ve stejném období předešlého roku. Výsledek překročil odhady analytiků dotázaných agenturou Reuters o 34 milionů eur.

 


    Tržby společnosti se zvýšily o 15 procent na 3,1 miliardy eur. Přispěl k tomu průměrný nárůst cen letenek o šest procent a silná poptávka cestujících po levné letecké přepravě.

    Počet cestujících stoupl o sedm procent na nový pololetní rekord 48 milionů. To podle firmy představovalo 12 procent počtu cestujících všech přepravců na evropských linkách.

    Ryanair zvýšil odhad zisku pro celý rok do konce března na 490 až 520 milionů eur z dosavadního výhledu 400 až 440 milionů eur. Podle společnosti se o to zasloužily vysoké tržby během klíčových letních měsíců, zejména však po ukončení letní olympiády v Londýně.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka