LN: Český vzdušný prostor by mohlo střežit slovenské letectvo

27.09.2012

    Praha 27. září (ČTK) - V případě, že se čeští a švédští vyjednavači nedohodnou na podmínkách dalšího pronájmu stíhaček Gripen, by mohlo český vzdušný prostor střežit slovenské letectvo. Expertní skupiny slovenských a českých ozbrojených sil zkoumají právní stránku celé věci. Uvedly to dnešní Lidové noviny (LN).

 


    Jestliže k dohodě mezi českou s švédskou stranou nedojde, Praha bude muset na pořízení nových nadzvukových stíhaček vypsat nové výběrové řízení. A než bude mít Česko vlastní stroje, se střežením vzdušného prostoru mohou vypomoci Slováci se svými letouny MiG-29. "Vycházíme ze zkušeností Česka při monitorování vzdušného prostoru na Baltu," řekla mluvčí slovenského ministerstva obrany Martina Balleková, které tuto možnost České republice nabídlo.

    Ve hře je i možnost, že se Češi při jednání se Švédy takto připravují na variantu, že by se nakonec s Gripeny skutečně rozloučili, napsaly LN.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka