Letoun Travel Service musel kvůli závadě nouzově přistát v Praze

06.08.2012

    Praha 5. srpna (ČTK) - Kvůli technické závadě muselo dnes kolem 16:30 na ruzyňském letišti v Praze neplánovaně přistát letadlo české společnosti Travel Service mířící z Polska do Portugalska. Cestující, kterých bylo na palubě asi 180, jsou v pořádku. Češi mezi nimi nebyli. ČTK to řekla mluvčí dopravce Vlaďka Dufková. Podle ní v kabině poklesl tlak, letadlo mělo před sebou ještě dlouhou cestu, kapitán se proto raději rozhodl přistát.

 


    Letadlo mělo přepravit polské turisty z Varšavy do portugalského města Faro. Závada si však vynutila neplánované mezipřistání. "Nejednalo se o závadu, která by ohrožovala cestující či posádku. Kapitán se ale rozhodl v souladu s bezpečnostními předpisy přistát v Praze," uvedla Dufková. "Měli před sebou ještě dlouhý let, i to hrálo roli," dodala.

    "Po přistání bylo okamžitě přistaveno náhradní letadlo, kterým cestující pokračují v cestě," sdělila mluvčí Travel Service.

    Travel Service působí na trhu 15 let, loni přepravil celkem 3,5 milionu cestujících. Je leaderem charterového trhu v ČR, na Slovensku, v Maďarsku a významný podíl zaujímá v Polsku. Kromě charterových letů provozuje od roku 2004 pravidelné linky pod obchodní značkou Smart Wings a od roku 2007 privátní lety - aerotaxi kategorie Business Jet.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka