Sikorsky má podle zdrojů mnohamiliardovou zakázku na vrtulníky

10.07.2012

    Farnborough (Británie) 8. července (ČTK) - Americká společnost Sikorsky Aircraft podepsala pětiletý kontrakt za 7,3 miliardy dolarů (více než 148 miliard Kč) na dodávku vrtulníků Black Hawk H-60 a dalších variant. Uvedla to agentura Reuters, která se odvolává na zdroje blízké firmě. Helikoptéry si objednalo několik složek americké armády.

    Sikorsky Aircraft je součástí skupiny United Technologies. Zakázka je o to významnější, že americká administrativa nyní výrazně omezuje výdaje na obranu. Řada firem tak zůstává bez předem avizovaných zakázek a některé se nedočkají obnovení dříve uzavřených kontraktů.

 


    Objednané helikoptéry využije armáda, námořnictvo a letectvo. Kontraktem se aktivuje několikaletá státní zakázka, kterou už dříve schválil Kongres, když posuzoval návrh rozpočtu Pentagonu na letošní fiskální rok. Součástí smlouvy je podle zdrojů i opce na nákup doplňkových služeb za jednu až dvě miliardy dolarů.

    Sikorsky dostal zakázku v předvečer zahájení mezinárodního aerosalonu v britském Farnborough, kde se letos očekává souboj mezi výrobci dopravních letadel Airbus a Boeing. Výrobci vojenské techniky se zřejmě budou muset spolehnout na zakázky ze zemí, které vykazují silný růst a nepotýkají se s takovými finančními problémy jako západní země.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka