Na aerosalonu ve Farnborough se čeká boj mezi Airbusem a Boeingem

09.07.2012

    Farnborough (Británie) 9. července (ČTK) - Na letišti ve Farnborough blízko Londýna začíná aerosalon, na kterém se letos očekává tvrdý boj mezi evropským výrobcem letadel Airbus a jeho americkým rivalem Boeing. Ten už dal najevo, že bude usilovat o návrat na první příčku, kam se v posledních letech propracoval právě Airbus.

    Boeing vsází především na svůj nový letoun 737 Max, což je modernizovaná verze komerčně velmi úspěšného stroje 737. Airbus proti tomuto stroji nasazuje letadlo A320neo, které vychází ze starší verze A320. S tou Airbus slavil úspěch podobně jako Boeing s letadlem 737.

    Během předchozího ročníku, který se konal v roce 2010, se na aerosalonu ve Farnborough uzavřely kontrakty za zhruba 47 miliard dolarů (asi 954 miliard Kč). Letos to podle expertů bude méně; z části kvůli dopadům krize v eurozóně, především ale kvůli tomu, že Airbus i Boeing v minulých letech získaly nadprůměrný objem zakázek.

    Vedle Airbusu a Boeingu se aerosalonu zúčastní i další významní výrobci, včetně firem Embraer či ATR. Očekává se na 1400 vystavovatelů ze 40 zemí světa, akci by mělo za celý týden navštívit zhruba 120.000 lidí. Aerosalon ve Farnborough se střídá s přehlídkou v Le Bourget u Paříže. Ta bývá vždy v lichých letech.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka