Čtvrtletní ztráta Lufthansy vzrostla na víc než dvojnásobek

03.05.2012

    Frankfurt 2. května (ČTK) - Provozní ztráta největší německé letecké společnosti Deutsche Lufthansa vzrostla v prvním čtvrtletí na víc než dvojnásobek. Mohl za to prudký růst cen paliv, který přepravce nedokázal vyrovnat zvýšenými příjmy, sdělila společnost v dnešní předběžné zprávě.

    Provozní ztráta dosáhla 381 milionů eur (9,5 miliardy Kč) po schodku 169 milionů eur o rok dříve. Ztráta výrazně překonala odhady analytiků, kteří podle agentury Reuters čekali v průměru propad 289 milionů eur.

 


    Čistá ztráta Lufthansy se za čtvrtletí snížila na 397 milionů eur z 507 milionů eur před rokem. Tržby společnosti se zvýšily o šest procent na 6,6 miliardy eur.

    Lufthansa slibuje, že přikročí k razantním úsporným krokům a restrukturalizaci své ztrátové rakouské divize Austria Airlines. Minulý měsíc společnost předpověděla, že její náklady na pohonné hmoty letos vzrostou o téměř 20 procent na 7,5 miliardy eur, což bude představovat asi čtvrtinu ročních tržeb.

    V celém letošním roce Lufthansa nadále čeká pokles provozního zisku bez započítání nákladů na restrukturalizaci na řádově 50 milionů eur, i když tržby by se měly zlepšit. Do konce roku 2014 chce společnost zlepšit provozní výsledek o 1,5 miliardy eur, k tomu ale bude muset překonat dopady drahých paliv, slabé evropské ekonomiky a ostré konkurence nízkonákladových přepravců.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka