iDnes: Pilot, který zemřel při přistávání, měl skrytou vadu srdce

03.05.2012

    Praha 2. května (ČTK) - Smrt hlavního pilota, který v únoru zemřel při přistávání letadla z Varšavy do Prahy, zavinila skrytá srdeční vada. Zjistil to Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Vyšetřování také prokázalo, že muž nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog. Uvedl dnes server iDnes.cz. Místo pětapadesátiletého kapitána s letadlem v pražské Ruzyni nouzově přistál druhý pilot.

    Nešťastná událost se stala 15. února, kdy na palubě letadla pravidelné linky OK 777 bylo vedle členů posádky téměř 50 cestujících. Mluvčí Českých aerolinií Hana Hejsková tehdy ČTK řekla, že cestující nebyli ohroženi. Podle ní jsou totiž piloti na obdobné krizové situace cvičeni.

    Kvůli kapitánovi byli k přistání letadla v Praze přivoláni lékaři, kterým se už ale muže nepodařilo zachránit.

    Podle ústavu velitel letadla zemřel náhle z vnitřní přirozené příčiny a prakticky okamžitě po jejím vzniku. Příčiny vzniku zmíněného srdečního onemocnění jsou v současné době stále zcela nejasné a preventivními vyšetřeními nezjistitelné, uvedli vyšetřovatelé ve své zprávě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka