Aviatická pouť přiveze do Pardubic vrtulníky známé z M.A.S.H.

03.05.2012

    Pardubice 3. května (ČTK) - Návštěvníci letošní Aviatické pouti v Pardubicích budou mít možnost prohlédnout si také americký vrtulník Bell 47. Stroj proslavil zejména kultovní televizní seriál M.A.S.H. Vrtulník bude možné využít i pro vyhlídkové lety, informovali ČTK organizátoři Aviatické pouti.

    "Lidem se tak naskytne zcela výjimečná příležitost proletět se legendárním strojem a alespoň na okamžik se vžít do pocitu pilotů M.A.S.H.," uvedlo pořádající Sdružení Aviatické pouti.

 


    Vznik amerického stroje Bell 47 spadá do těsně poválečného období. Má charakteristickou prosklenou kabinu a jednoduchý trup příhradové trubkové konstrukce. Tyto vrtulníky se nejvíce proslavily v období korejské války zejména při přepravě raněných.

    Letošní ročník Aviatické pouti se bude konat na pardubickém letišti 2. a 3. června. Hlavním lákadlem budou rekonstrukce největších leteckých bitev od první světové války po současnost. Akce představí také úspěchy české a československé aviatiky vzdušnými představeními, jež v prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka