Cessna bude vyrábět letadla v Číně

26.03.2012

    Peking 23. března (ČTK) - Výrobce letadel Cessna Aircraft Co. bude vyrábět letadla v Číně. Největší světový výrobce menších tryskových letadel využívaných hlavně podnikateli dnes podepsal dohody s čínskou firmou Aviation Industry of China Corp. (AVIC) o výrobě letadel v Číně a další spolupráci.

    Letecký průmysl považuje Čínu za jeden z nejslibnějších trhů. Cessna podle dohody vytvoří společný podnik s AVIC a vládou města Čcheng-tu v západní Číně, kde mají být vyráběna letadle Cessna střední velikosti a případně v budoucnosti i nové modely.

 


    Cessna je divizí americké průmyslové společnosti Textron Inc. Generální ředitel Textronu Scott Donelly očekává výrazný růst v Číně díky rostoucí ekonomice a geografickému rozložení. Přesnější čísla však odmítl poskytnout, pouze uvedl, že očekává "velmi, velmi masivní" růst.

    Čínskému trhu se soukromými tryskovými letadly nyní dominují firmy Bombardier a Gulfstream, ty však dělají větší letadla než jsou malá a středně velká letadla Cessny. Podle Cessny v Číně v současnosti létá kolem 200 jejích letadel.

    Podpis dohody přichází dva dny poté, co Bombardier podepsal dohodu o spolupráci se státní firmou Commercial Aircraft Corp. of China, napsaly agentury AP a Reuters.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

normy

Odpovědět

Datum : 27.03.2012 06:49, Vložil : showpilot

Tak to jsem opravdu zvědav, jak si cessna pohlídá v číně dodržování norem a především jakosti použitých materiálů.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka