Airbus: Pozastavení čínských zakázek ohrožuje pracovní místa

23.03.2012

    Ženeva 22. března (ČTK) - Rozhodnutí Číny pozastavit kvůli sporu o emisní povolenky s Evropskou unií zakázky na 55 letadel od evropské společnosti Airbus ohrožuje 2000 pracovních míst. Uvedl to dnes generální ředitel Airbusu Tom Enders.

 


    Pozastavení zakázek v celkové hodnotě 14 miliard dolarů (zhruba 263 miliard Kč) by podle Enderse mohlo vést k zániku tisícovky pracovních míst přímo v Airbusu a další tisícovky v jeho dodavatelském řetězci, napsala agentura AP.

    Evropská komise nařídila, aby se všechny aerolinie využívající letiště v EU od letošního roku zapojily do systému obchodování s emisními povolenkami. Jinak jim hrozí vysoké pokuty a EU jim může lety na svá letiště zakázat. Rozhodnutí vyvolalo vlnu protestů aerolinií po celém světě.

    EU chce pomocí povolenek přimět letecké společnosti k omezení zplodin ze spalování paliva a přispět k boji proti globálnímu oteplování. Letecká doprava se podle odhadů podílí zhruba třemi procenty na celosvětových emisích oxidu uhličitého, který je podle některých vědců zodpovědný za globální oteplování. Její podíl však rapidně roste.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka