Odbory prodloužily stávku na letišti ve Frankfurtu do pátku

21.02.2012

    Berlín 21. února (zpravodaj ČTK) - Stávka pozemního personálu na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem potrvá do pátku 23:00 SEČ. V noci na dnešek to oznámil odborový svaz GdF, jenž se domáhá lepších pracovních podmínek a výrazného zvýšení platů pro zaměstnance, kteří mají na starosti řazení, navádění a parkování letadel. Ti stávkují od počátku týdne a práci přerušili i minulý čtvrtek a pátek, a letiště proto muselo zrušit stovky letů.

    Do protestu se zapojilo 200 zaměstnanců, kteří požadují navýšení mezd o 50 až 70 procent. Podle GdF by nové ohodnocení mělo odrážet i to, že práce personálu na letištní ploše je po otevření čtvrté vzletové dráhy na frankfurtském letišti složitější. Provozovatel Fraport to však odmítá a požadavky odborů označuje za absurdní.

 


    Z 1200 letů plánovaných na dnešek muselo být podle mluvčího Fraportu zatím zrušeno 187 startů a přistání. "Celkově to ale dnes vypadá dobře a klidně," citovala mluvčího agentura DPA.

    Stávka na frankfurtském letišti měla v minulých dnech dopad i na spojení s Prahou. Anulovány však byly pokaždé jen jednotky letů. na dnešek byl zrušen odpolední přílet a odlet. Frankfurt je třetím nejrušnějším letištěm v Evropě. Loni jím prošlo rekordních 56,44 milionu cestujících, což bylo o 6,5 procenta více než v roce 2010.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka