Jak odjet z letiště? Vezměte si motorku!

20.02.2012

Řešení časti poměrně složitého problému, jak se dostat po přistání na neznámém letišti v zahraničí do často vzdáleného města, která má být předmětem rodinného výletu, nabízí americkým pilotům lehkých letounů tamější firma MotoPOD. Výše zmíněnou hádanku je s její pomocí možné vyřešit velmi jednoduše. Stačí do rodinného jednomotorového Piperu PA-32 či PA-34 naložit dvoumístný motocykl značky Yamaha.

 

 

A jak je možné zdánlivě rozměrný jednostopý stroj dostat malými vstupními dveřmi do nevelkého kokpitu stroje, aniž by během letu nebezpečně ohrožoval pilota či cestující? I to zmíněná firma za rekreační letce vyřešila. Stačí pomocí jednoduchého akumulátorového šroubováku u dvoustopého vozidla se skládacími řidítky, výrobcem nazvaného Motocycle, povolit několik šroubů, motorku upevnit do firmou dodávaného speciálního rámu a rám i vozidlem pomocí navijáku, který je součástí výbavy celé sestavy, po připojené speciální rampě jednoduše vytáhnout do kokpitu. Celý „špás“, tedy celá zmíněná sestava včetně jedno či dvoumístného motocyklu sice majitele již nyní stojí 15000 amerických dolarů, ale po jejím zakoupení a uložení na palubě letounu má bez problémů vyřešenu dopravu z letiště, kde přistane, do místa svého pozemského pobytu. Navíc výrobce pozoruhodné sestavy, zmíněná americká firma, hodlá v brzké budoucnosti „obálku“ jí vyráběných „létajících“ skládacích motocyklů systému s firemním názvem MotoLOAD rozšířit i na jiné typy v USA běžně užívaných lehkých letounů.

--
Pramen

http://www.aerokurier.de/de/luftsport/motorflug/das-motorrad-ins-f... Das Motorrad ins Flugzeug packen

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka