Letišti K. Vary vzrostl v lednu počet odbavených lidí o 42,6 pct

20.02.2012

    Karlovy Vary 19. února (ČTK) - Mezinárodní letiště v Karlových Varech letos v lednu odbavilo 7361 cestujících, což představovalo meziroční nárůst o 42,6 procenta. I v prvním měsíci roku se podařilo udržet pozitivní trend z loňska, kdy letiště za 12 měsíců odbavilo 99.014 pasažérů a dosáhlo nejvyššího výkonu za celou dobu existence, a to včetně období před rokem 1989. ČTK to oznámil obchodní manažer letiště Radek Zábranský.

    Nárůst počtu odbavených cestujících v letošním lednu jenom potvrdil trend zvyšujícího se zájmu především ruských turistů o přímé lety do karlovarského regionu. Na výrazném navýšení počtu odbavených pasažérů se podle Zábranského podílely jak tradiční linky, především do Moskvy, tak zejména dvě nové linky, jejichž provoz by zahájen loni. Směřovaly do Jekatěrinburgu a Samary, podotkl Zábranský.

 


    V lednu ukončila provoz letecká společnost Czech Connect Airlines poté, co podala sama na sebe návrh na insolvenční řízení. Společnost z Karlových Varů létala zejména do Jekatěrinburgu a měla zahájit přepravu na trase do Rostova na Donu. Letiště Karlovy Vary nepředpokládá, že by to ale negativně ovlivnilo počty přepravených cestujících. Spojení do Jekatěrinburgu i nadále zajišťuje svými lety společnost Ural Airlines, uvedl Zábranský.

    Objem odbaveného nákladu v lednu 2012 dosáhl 3433 kilogramů ve skladbě 2261 kilogramů zboží a 1172 kilogramů pošty. Meziroční srovnání není k dispozici, protože odbavování zboží bylo na karlovarském letišti zahájeno teprve loni v březnu jako součást nové obchodní aktivity. Celkem bylo v roce 2011 odbaveno na letišti v Karlových Varech 133.639 kilogramů zboží, z toho pak bylo 48.663 kilogramů pošty.

    V lednu připravila společnost Letiště Karlovy Vary finanční plán. Projedná ho rada Karlovarského kraje jako majitele letiště. Letošní záměry vychází z předpokladu, že bude pokračovat mírný růst počtu přepravených cestujících. Čeká se, že může být letos překročena hranice 100.000 odbavených cestujících. "Letiště chce investovat zhruba 18 milionů korun do technických prostředků pro pozemní obsluhu letadel," dodal Zábranský.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka