Kapitán ČSA zemřel při pravidelném letu z Varšavy

15.02.2012

Na pravidelné lince ČSA z Varšavy přepadly kapitána během letu náhlé zdravotní potíže. Letadlo muselo nouzově přistát na Ruzyni, přivolané záchranné službě se však již nepodařilo pilota zachránit. Celou událost potvrdila mluvčí ČSA, Hana Hesjková:

„Můžu potvrdit, že k dnešnímu přistání pravidelné linky OK 777 z Varšavy do Prahy musela být přivolána lékařská asistence, a to z důvodu indispozice jednoho člena posádky. Život kapitána se, bohužel, nepodařilo zachránit. Je to velká tragédie.“ 

Jednalo se o turbovrtulový letoun ATR 42-500. Předseda Českého sdružení dopravních pilotů ČSA, Peter Žmolík, k něšťastné události dodává: "Cestující nebyli ohroženi. Druhý pilot je vycvičen k tomu, aby zvládl i v takto tragické situaci bezpečně dokončit let. Také celá posádka je pro podobné situace vyškolena."

Ve světě se nejedná o ojedinělý případ. V roce 2009 zemřel během letu kapitán letadla Boeing 777. Jednalo se o let Continental z Bruselu do amerického Newarku a příčinou smrti byl náhlý infarkt pilota. Vyjadřujeme všem pozůstalým z dnešní tragické události upřímnou soustrast a doufejme, že bude podobných případů co nejméně.

Autor: Jakub Velička

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 16.02.2012 11:37, Vložil : Jakub

Upraveno, moc se omlouvám. A to jsem si to po sobě 2x četl...

Soustrast se sakra SDĚLUJE, ne přeje...

Odpovědět

Datum : 16.02.2012 08:11, Vložil : já

...

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka