Aerolinkám Lufthansa klesl čtvrtletní zisk o 21 procent

28.10.2011

Frankfurt 27. října (ČTK) - Největší německé letecké společnosti Deutsche Lufthansa AG klesl ve třetím čtvrtletí zisk o 21 procent na 494 milionů eur (12,3 miliardy Kč). Hospodaření negativně ovlivnil růst cen pohonných hmot a globální ekonomická nejistota, kvůli které firma rovněž omezila plány na zvýšení kapacity přepravy v příštím roce.

Příjmy se zvýšily o šest procent na 8,08 miliardy USD. Provozní zisk se snížil na 575 milionů eur z loňských 753 milionů eur a zaostal i za odhady analytiků, kteří čekali zisk 584 milionů eur.

Lufthansa již minulý měsíc snížila svůj výhled hospodaření a varovala, že její provozní zisk za celý rok nebude vyšší než loni, jak původně čekala. Důvodem byla hlavně slabší poptávka v srpnu a nejistý ekonomický vývoj.

Aerolinky také oznámily, že v příštím roce zvýší kapacitu přepravy jen o tři procenta místo původně plánovaných devíti procent. Lufthansa již rovněž snížila plánovaný růst kapacity přepravy pro letošní zimní letovou sezonu, aby se tak lépe vyrovnala se slabší poptávkou.

Lufthansa zahrnuje rovněž letecké společnosti Swiss International Airlines, Austrian Airlines a nízkonákladové Germanwings a BMI, napsaly agentury AP a Reuters.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka