CzechInvest v Japonsku představí český letecký průmysl

27.10.2011

Praha 26. října (ČTK) - Český letecký průmysl představí v pátek na mezinárodní letecké konferenci v Japonsku vládní agentura CzechInvest. Konference The International Aerospace Conference for the SMEs se zúčastní více než 400 představitelů japonského leteckého průmyslu. CzechInvest bude jako jediný zástupce evropské země prezentovat potenciál tuzemských leteckých firem, uvedla dnes agentura.

Ilustrační foto

"V Japonsku působí kromě velkých společností, jako jsou Mitsubishi, Fuji a Kawasaki, také mnoho malých a středních leteckých podniků. V ČR mohou najít řadu kvalitních partnerů," sdělil generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek.

Japonský letecký průmysl je podle Křížka známý špičkovými technologiemi a výrobou kompozitních letadlových sestav pro civilní letadla. Japonské podniky se například podílejí více než 35 procenty na výrobě Boeingu 787 Dreamliner, který dnes úspěšně zvládl první komerční let.

Největším českým výrobcem letecké techniky je Aero Vodochody. V zemi dále působí několik výrobců ultralehkých a lehkých sportovních letadel. V těch podle odborníků patří Česko mezi světovou špičku.


Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka