EMIRATES PROPOJILA DUBAJ S ŽENEVOU

02.06.2011

Společnost Emirates propojila dva uznávané mezinárodní uzly, dnešním dnem byla zahájena linka mezi Dubají a Ženevou.


Dnešní inaugurační let z Dubaje se udál ve skutečně mezinárodním stylu – na palubě byli cestující z Austrálie, Etiopie, Tanzanie, Indie, Bangladéše, Kuvajtu, Íránu a Mauricia.

Foto 1 – oficiální delegace se připravuje k odletu inauguračního letu do Ženevy na terminálu 3


Cestující plného letu EK 089 mohli shlédnout tradiční švýcarský tanec přímo v terminálu 3 dubajského letiště těsně předtím, než nastoupili do letadla směr Ženeva. Kopilotem na tomto letu byl Švýcar Alexander Trueb a kapitánem národní pilot Spojených arabských emirátů Hassan Al-Hammadi.
VIP delegaci na palubě tvořili Tim Clark, prezident Emirates Airline, Ram Menen, Divisional Senior Vice President, Cargo a Salem Obaidalla, Senior Vice President, Commercial Operations, Europe & Russian Federation. V Ženevě skupinu po příletu uvítal Richard Vaughan, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations Worldwide.
 

Jejich exkluzivními hosty byli Jeho excelence, Wolfgang Amadeus Bruelhart, švýcarský velvyslanec ve Spojených arabských emirátech, Brigadier Obaid Mehayer Bin Suroor, Deputy Director of Dubai Naturalisation & Residency Department a Omar bin Ghalib, ředitel Úřadu pro civilní letectví Spojených arabských emirátů. Cesty se zúčastnili také novináři ze Spojených arabských emirátů, Indie, Thajska, Indonésie a Německa.
 

„Zahájení letů na této lince má zvláštní mezinárodní nádech – spojilo Dubaj, celosvětový letecký uzel a centrum byznysu a turistiky s Ženevou, domovem tolika mezinárodních organizací a důležitým finančním a bankovním centrem,“ řekl Tim Clark, prezident Emirates Airline. „Na pozadí našich vynikajících finančních výsledků, pokračují aerolinie v růstu – spojují klíčová města po celém světě,“ dodal Clark.

Foto 2 – tradiční švýcarští tanečníci baví cestující při odbavení na inaugurační let


„Je nám velkým potěšením přivítat Emirates v Ženevě. Tyto aerolinie jsou celosvětovým měřítkem reputace a kvality poskytovaných služeb,“ uznal Francois Longchamp, státní kancléř kantonu Ženeva a prezident představenstva ženevského letiště.
 

Dnes večer se okolo 400 hostů sejde v ženevském centru Espace Hippomene na gala večeři k oslavě spuštění nové linky.


Linka Dubaj-Ženeva bude obsluhována Boeingem 777-200LR a Boeingem 777-300ER. Letouny budou v uspořádání se třemi třídami a nabídnou soukromé suity v první třídě, sedadla typu lie-flat v business třídě a prostornou kabinu v ekonomické třídě.


Cestující ve všech třídách mají možnost se pohodlně usadit a vychutnat si populární zábavní systém ice, spolu s pokrmy připravenými mistry kuchaři, které jim naservíruje mezinárodní palubní personál. Linka do Ženevy je již druhým spojem mezi Dubají a Švýcarskem, první linka do Curychu byla spuštěna v roce 1992, do této destinace létá nyní Emirates dvakrát denně.


Každý z Boeingů 777 operujících na lince do Ženevy bude moci převážet 15-20 tun cargo nákladu. Předpokládá se, že největší část kapacity na této lince bude využita pro přepravu luxusního zboží, sektor vyrábějící luxusní zboží zaměstnává nejvíce lidí v ženevském regionu a na exportu z regionu se podílí 60 %. Cargo náklad na prvním letu z Ženevy do Dubaje sestával z oblečení a doplňků, parfémů, léčiv, elektroniky a humanitárního zboží.
 

Let EK 089 bude denně odlétat z Dubaje v 8:55 a do Ženevy dorazí ve 13:45. Z Ženevy pak let EK 090 odletí v 15:15, v Dubaji přistane ve 23:30.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka