easyJet létá již s 200 Airbusy

01.06.2011

easyJet, přední evropská nízkonákladová letecká společnost, dokázala do své flotily nejrychleji zařadit 200 letadel typu Airbus. Stala se tak nejmladší leteckou společností, které se to podařilo.


Úspěch společnosti easyJet byl oceněn při slavnostním ceremoniálu v Toulouse, na kterém byli kromě jiných přítomni i Carolyn McCall, generální ředitelka easyJet a Tom Enders, prezident a generální ředitel společnosti Airbus.


V rámci oslav dvoustého Airbusu odhalil easyJet ve spolupráci se společností Airbus nový letoun A320, který je celý v oranžové barvě (viz přiložená fotografie). Jeho první let s cestujícími z Toulouse do Paříže a pak do Londýna dostal příhodné číslo EZY200.
 

„Naším cílem je stát se nejžádanější evropskou leteckou společností.  Již nyní jsme největší britskou leteckou společností – létá s námi více cestujících než se všemi ostatními společnostmi dohromady. Rádi bychom zabarvili Evropu do oranžova. Vzhled našeho dvoustého Airbusu se snaží tento cíl podpořit,“ řekla Carol Carolyn McCall, generální ředitelka easyJet.
 

„Významný úspěch společnosti easyJet, která se během pouhých osmi let stala jedním z hlavních evropských dopravců a jedním z top zákazníků společnosti Airbus rodiny A320, je jedinečný. Gratulujeme společnosti easyJet a děkujeme jejímu vedení za věrnost a podporu, kterou dali společnosti Airbus. Těšíme se na pokračování této skvělé spolupráce i v budoucnosti,“ řekl Tom Enders, prezident a generální ředitel společnosti Airbus.
easyJet operuje s největší flotilou A319 na světě – momentálně je v provozu 166 strojů. Nedávno byla jeho flotila rozšířena o Airbusy typu A320, čímž se společnost stala největším evropským provozovatelem rodiny A320. Od září 2003, kdy easyJet převzal svůj první Airbus (A319), dodává Airbus společnosti easyJet  průměrně jedno letadlo každých čtrnáct dní po osm let.

 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka