Flotila Českých aerolinií omlazuje

25.05.2011

České aerolinie přivítaly na ruzyňském letišti zbrusu nový letoun Airbus A319, který do Prahy přiletěl přímo z továrny v Hamburku. Jedná se o v pořadí 15. z celkem 22 strojů typu Airbus, které postupně omlazují flotiluČeské aerolinie přivítaly na ruzyňském letišti zbrusu nový letoun Airbus A319, který do Prahy přiletěl přímo z továrny v Hamburku. Skupiny Českých aerolinií. Letadlo s imatrikulační značkou OK – REQ  a kapacitou pro 135 cestujících se na svůj první let do ukrajinské Oděsy vydá 27. května.

„Letoun budeme financovat standardním komerčním úvěrem. Vzhledem k tomu, že o spolupráci při financování stroje se ucházelo hned několik bankovních ústavů, podařilo se nám vyjednat jej za výhodných podmínek. Zájem renomovaných finančních institucí vnímáme jako důvěru ve finanční zdraví společnosti, a to je pro České aerolinie po první třetině restrukturalizace dobré vysvědčení,“ uvedl Miroslav Dvořák, prezident Českých aerolinií.
 
Spolu s příchodem letadla, které se ještě leskne novotou, opustilo flotilu Českých aerolinií letadlo úplně nejstarší, a to ATR 42  OK-VFI, které cestujícím sloužilo celých 21 let. Díky perfektní technické údržbě Českých aerolinií bude moci nadále létat pro jiného majitele. Podobně z flotily odejdou i některá další turbovrtulová letadla ATR, se kterými letový řád Českých aerolinií již nějaký čas nepočítá, a v budoucnu také letadla typu Boeing. V několika následujících letech naopak přibude dalších 7 zcela nových Airbusů.

Nové Airbusy jsou svým provozem úspornější a ekologičtější a pro cestující v mnoha ohledech komfortnější. Výrazným způsobem přispívají k omlazování flotily Českých aerolinií, které tak budou v několika málo letech disponovat jednou z nejmladších flotil v Evropě.

O další dva stroje z takzvané Airbus Family se v minulých dnech rozrostl i letadlový park charterového dopravce HOLIDAYS Czech Airlines.
 

Zdroj: Tiskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka