EMIRATES UPEVŇUJÍ VZTAHY S NĚMECKEM

23.05.2011

Emirates  reaguje na velkou poptávku cestujících v Německu navýšením frekvencí letů do Frankfurtu a nasazením superjumba A380 do Mnichova.
Toto rozhodnutí ještě více upevní pouto dvou silných obchodních partnerů, Spojených arabských emirátů a Německa. Mezistátní spolupráce přináší každoročně miliardy dolarů. Emiráty patří k největším odběratelům německých produktů v arabském světě.

Airbus A380 společnosti Emirates obslouží Mnichov od 1. ledna 2012


Navýšení frekvence frankfurtské linky se projeví v příštím zimním letovém řádu a navýší tak celkový počet letů do Frankfurtu na tři denně. Odletové časy budou upřesněny. Stejně jako u všech stávajících služeb mezi Emiráty a Německem, bude i další denní linka provozována v souladu s platnými ujednáními o leteckých službách mezi Spojenými arabskými emiráty a Německem.
Od 1. ledna 2012 bude ranní linku letecké společnosti Emirates do Mnichova obsluhovat největší letoun světa, Airbus A380. Emirates létají do Mnichova dvakrát denně. Odlet superjumba (EK 49) z Dubaje bude v 9:10h, v Mnichově přistane ve 12:45h.
Emirates se stane první zahraniční leteckou společností, která „navrátí“ A380 do jeho domova v Německu a vůbec první přepravce, který bude provozovat A380 na lince do Mnichova.
„Třetí denní linka do Frankfurtu a A380 obsluhující Mnichov je dalším pozitivním aspektem pro multi-miliardový dolarový obchodní vztah mezi Emiráty a Německem, který podporuje tisíce německých pracovních míst,“ řekl Salem Obaidalla, Senior Vice President, Commercial Operations pro Evropu a Rusko letecké společnosti Emirates.
„Reagovali jsme na přímou poptávku trhu, což bude prospěchem nejen pro zákazníky, kteří žádají větší výběr, ale i pro německou ekonomiku samotnou. Víme, že mezinárodní letecká doprava je klíčovou hnací silou ekonomického růstu – usnadňuje tok obchodu, nákladní přepravu a otevírá nové trhy pro německé exportéry a dovozce,“ doplňuje Obaidalla.
„Frankfurt vítá třetí denní linku společnosti Emirates, neboť díky ní posílí pozice Frankfurtu jako jednoho z předních mezinárodních leteckých uzlů,“ říká Petra Roth, primátorka Frakfurtu.
Emirates je v současné době největší kupce superjumba společnosti Airbus a také jeden z největších zákazníků letadel Airbus A350. Jen spolupráce ve spojitosti s A380 poskytuje odhadem kolem 40 tisíců německých pracovních míst, ať již přímo či nepřímo.

“Mnichov se těší na  letadla A380 společnosti Emirates. Dobrý spoj na Blízký východ je nezbytným katalyzátorem pro cestovní ruch v regionu. A jako primátor Mnichova, bych rád také upozornil na to, že klíčové komponenty výjimečně tichého motoru Airbusu A380 byl vyvinut a vyroben právě zde v Mnichově ve společnosti MTU,“ říká Christian Ude, mnichovský primátor.
Kromě toho, že jsou Emiráty největším kupcem německých produktů v arabském světě, jsou zároveň sedmým největším trhem pro Německo mimo Evropu. Německý export do Spojených Arabských Emirátů dosáhl 8,4 miliard USD v roce 2010.
Společnost Emirates přispívá každoročně více než 535 miliony dolary do německé ekonomiky a to přes nákupy německých produktů a služeb, přímé výdaje společnosti v Německu či marketingové výdaje.
První letadlo společnosti Emirates přistálo ve Frankfurtu v roce 1987. V současné době provozuje Emirates 49 osobních dopravních linek týdně do Německa – dvakrát denně do Frankfurtu, Mnichova a Düsseldorfu a denně do Hamburku. Od 1. září přibude ještě jedna denní linka do tohoto přístavního velkoměsta. Kromě toho létá do Německa také osmkrát týdně nákladní letoun společnosti Emirates.
Důkazem stále užších vazeb mezi Spojenými arabskými emiráty a Německem je také poslední návštěva německého Ministra zahraničí Guida Westerwella v Abú Zabí před měsícem. Ministr pro zahraničních obchod Spojených arabských emirátů přivítal v únoru delegaci z Hesenska, německého státu s hlavním městem Frankfurt. V Emirátech působí kolem 750 německých společností.
„Férové podmínky pro vstup na trh a otevřená hospodářská soutěž je prospěšná pro Emirates, zákazníky i pro globální ekonomiku. Díky politice ‘otevřeného nebe‘ s níž Emirates operuje mimo Dubaj, jsme velmi dobře připraveni na konkurenci. Dnes, více než kdy jindy cítíme, jak je podstata konkurenčního trhu důležitá,“ uzavírá Obaidalla.

Nákladní letadlo Emirates SkyCargo 747 – aerolinky provozují v současné době osmkrát denně nákladní linku do Německa, i ta přispívá multi-miliardovému dolarovému obchodnímu vztahu mezi Německem a Spojenými arabskými emiráty

Komentáře německých společností:
„Jako společnost se sídlem v Mnichově, aktivně spolupracující s regiony jihovýchodní Asie a Blízkého východu, je pro nás zpráva o zavedení letounu A380 do Mnichova velmi pozitivní,“ říká Dr. Günter von Au, předseda představenstva společnosti Süd-Chemie AG. „Další místa na této vysoce žádoucí trase, zvýší dopravní pružnost. To je dobrá zpráva pro naše zaměstnance i zákazníky a ušetří nám jak čas, tak peníze.“
„Jsme si jisti, že denní linka obsluhována A380 společnosti Emirates významně navýší atraktivitu Mnichova jako výchozího bodu pro dovolenou. Těším se na to, jak budeme našim zákazníkům brzy nabízet služby A380,“ říká Dietmar Gunz, generální ředitel mnichovské společnosti FTI Touristik.
„Další let do a z Frankfurtu a provoz letounu A380 na mnichovské lince umožní našim klientům větší pružnost při plánování dovolené. V každém případě je to přidaná hodnota pro naše podnikání. Vítáme toto rozhodnutí Emirates, říká Michael Frese, generální ředitel spol. DERTOUR GmbH & Co. KG.
 

Zdroj: TIskové zprávy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka