Emirates SkyCargo ohlašuje vynikající výsledky po třech měsících provozu

13.10.2010

Emirates SkyCargo dosahuje významných úspěchů již po dvou měsících provozu na pražské Ruzyni. Od chvíle, kdy společnost Emirates zahájila 1. července denní pravidelné lety z Prahy, má její cargo přeprava již 10% podíl na českém trhu a nabízí největší dostupnou kapacitu z Prahy, 15 tun denně. Tato kapacita je fakticky vyčerpaná každý den.

„Emirates SkyCargo je nejlepší volbou přepravy nákladu z Prahy do destinací na Blízkém východě, jihovýchodní Asii, Austrálii a Africe,“ řekl Jakub Kolář, Cargo Manager Emirates pro Českou republiku. „Klienti mají důvěru k našim službám a k našemu modernímu nákladnímu terminálu v Dubaji, který je jedním z nejlepších na světě.“

Emirates SkyCargo je třetí největší společností na světě zabývající se přepravou nákladu. Podíl dovozu a vývozu do a z České republiky je vyvážený. Import je zaměřen především na čerstvé ovoce, zeleninu a poštovní služby. Z České republiky se prostřednictvím Emirates SkyCargo vyváží nejvíce sklo, automobilové součásti a strojírenské výrobky. Spojené arabské emiráty jsou čtvrtým největším mimoevropským exportním partnerem České republiky hned po USA, Číně a Indii. Všechno zboží z České republiky ale v Emirátech nezůstává – putuje do dalších destinací po celém světě. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že objem obchodu mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty byl v roce 2009 více než 10 miliard korun.

Důkazem skvělých služeb Emirates SkyCargo je ocenění Deutsche Bahn Supplier´s Award, kterou společnost Emirates získala letos v říjnu. Stala se tak vůbec prvními aerolinkami, které tuto prestižní cenu obdržely. Deutsche Bahn AG, jedna z předních evropských společností v oboru mobility a logistiky, odměnila dubajské aerolinky cenou Deutsche Bahn Supplier´s of the Year 2010 v kategorii logistický servis.

Klienti Emirates velmi oceňují i program e-freight, který umožňuje odbavení zásilky online. Tento program nejen zjednodušuje a zrychluje proces odbavení, ale díky elektronizaci se nespotřebovává papír, což významně snižuje dopad na životní prostředí. Status společnosti Emirates, jakožto vedoucího inovátora v oblasti nákladní dopravy, byl potvrzen letos, kdy veškeré expedice zboží v systému e-fright – bezpapírových nákladních zásilek – dosáhla hranice jednoho milionu kilogramů za měsíc. Emirates je světový lídr mezi přepravci v oblasti e-freight a tímto způsobem odbavuje 12 % zásilek z letišť.

Přímo v budově supermoderního Cargo Mega Terminalu v Dubaji sídlí mnoho zodpovědných orgánů (Dubajská celnice, Ministerstvo zemědělství a rybářství Spojených arabských emirátů a další), což značně zrychluje proces odbavení zásilek. Cargo Mega Terminal má moderní automatizovaný manipulační systém s možností sledovat nákladní zásilky v reálném čase. Oba tyto faktory zaručují, že jsou zásilky doručovány do 24 hodin.

Emirates SkyCargo je dopravní divizí aerolinií Emirates. Využívá nákladní kapacitu 143 dopravních letounů společnosti Emirates a k tomu ještě 7 nákladních letadel – 5 Boeingů 747-400F a dva Boeingy 777F. Ve finančním roce 2009-10 přepravilo rekordních 1,6 milionů tun nákladu, což je v porovnání s 1,4 milionem tun v letech 2008-09 nárůst o 12 %.

Společnost Emirates létá z Prahy do Dubaje od 1. července 2010 (z Prahy v 16.20 hod. a z Dubaje v 10.30 hod.). Na této lince nabízí v letadle typu Airbus A330-200 27 míst v business třídě a 251 v ekonomické. Praha je jednou z pěti nových linek, které společnost v letošním roce uvedla do provozu. Těmi dalšími jsou Tokio, kam společnost začala létat 28. března, Amsterdam, v provozu od 1. května, Madrid od 1. srpna, a nejnověji i Dakar, který se stal destinací společnosti Emirates 1. září.

Tisková zpráva Emirates

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka