Z Ostravy na Thassos, Čedok přidává na léto další novinku

01.03.2024

Další novinkou letního letového řádu z Ostravy bude nejsevernější ostrov Egejskéhomoře Thassos, který láká na křišťálově čistou vodu, klidné pláže i vůni bylinek. Odlety do další řecké destinace plánuje cestovní kancelář každý čtvrtek ve spolupráci s leteckou společností Smartwings už od 30. května 2024. Turisté z Moravskoslezského kraje mohou zájezdy využít až do druhé poloviny září. V součtu se jedná o sedmnáctou destinaci Čedoku z ostravského letiště, a tím i nejširší nabídku pro cestující z tohoto regionu v historii. Toto léto odstartují z Mošnova také přímé lety do italské Kalábrie, egyptské Marsy Matrouh, do Albánie, Tuniska nebo na Fuerteventuru.

Pro regionální letiště v Ostravě tento rok chystáme historicky vůbec největší expanzi. V létě naše klienty vezmeme do rekordních sedmnácti destinací, přičemž více než třetinu z nich tvoří nové trasy,“ řekl produktový ředitel Čedoku Miroslav Kubáč. „Jako novinku na léto přidáváme navíc menší řecký ostrov Thassos. V součtu plánujeme počet našich cestujících z mošnovského letiště, oproti předchozímu létu, zdvojnásobit,“ prozradil plány Miroslav Kubáč.

Letadla budou po dvouhodinovém letu přistávat na mezinárodním letišti v Kavale na blízké pevnině, odkud cestující poplují na Thassos trajektem. Ve spolupráci se Smartwings využije Čedok každý týden Boeingu 737 s kapacitou až pro 189 cestujících. Dovolenkáři se mohou na ostrově ubytovat ve tří-, čtyř- i pětihvězdičkových hotelích s all inclusive, polopenzí nebo jen se snídaní. Rodiny s dětmi ocení především nabídku rodinných pokojů, páry pak možnosti luxusního či adults only ubytování. Všem klientům bude k dispozici tým českých delegátů.

„Poptávka po létání z našeho ostravského letiště roste a my jsme velmi rádi, že cestovní kancelář Čedok takto pružně reaguje a navyšuje počet destinací z Ostravy. O to více, že přidává destinace, o které je z našeho regionu zájem. Pro letošní rok připravujeme pro naše cestující také rozšířenou nabídku služeb tak, aby si svou dovolenou užili už od prvního momentu, tedy vstupem do letištní haly,“ dodal Ondřej Musil, manažer pasažérské přepravy Letiště Ostrava, a.s.

Menší, ale turisty zatím spíše méně objevený ostrov Thassos splňuje ideální podmínky pro letní dovolenou. Nabízí čisté moře, krásné pláže, vůni bylinek od rozmarýnu až po oregano, které jsou také oblíbeným suvenýrem, a samozřejmě vyhlášenou gastronomii i špičkové víno.

Aktivnější cestovatelé naopak ocení členitost ostrova, díky ní se mohou vydat například do tajemných jeskyň, borovicových hájů i do hor a horských vesniček. Jeden z nejlepších výhledů se ukrývá přímo na nejvyšším vrcholu ostrova, na hoře Ypsarion.

Oblíbené jsou výlety na památky do hlavního města Thassos – Limenas s pozůstatky Apollónova chrámu, amfiteátru i antických zdí. Milovníky nočního života zase potěší nespočet restaurací, barů a diskoték, které najdou kromě metropole i ve městě Limenaria, o kterém se tvrdí, že nikdy nespí. Z výletů pak mezi ty nejpopulárnější patří plavba okolo ostrova nebo projížďka džípem se zastávkami na nejhezčích plážích.

Všechny letní zájezdy s odletem z Ostravy jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.czna více než 50 pobočkách Čedoku po celé České republice či na Slovensku i v široké síti prodejců.

 

Zdroj a Foto: Čedok

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie