Zájem o Tunisko roste, Čedok začne se Smartwings létat z Prahy na Djerbu

03.01.2023

Dlouhé a široké pláže s jemným pískem, přibližně 320 slunečných dní v roce, tyrkysové Středozemní moře a krátká doba letu lákají stále více Čechů na dovolenou do Tuniska. Během nadcházející sezóny proto Čedok rozšíří svou nabídku letních destinací a přidává nově zájezdy na Djerbu. Z pražského letiště budou klienti cestovní kanceláře odlétat každé úterý s leteckou společností Smartwings, která nasadí na charterové lety letadla typu Boeing 737 pro 189 cestujících. Na největší tuniský ostrov mohou zájemci cestovat od 13. června 2023 až do začátku října na týdenní nebo 14denní pobyty i poznávací okruhy. Zájezdy do nové destinace jsou již v prodeji.

„Chceme klientům Čedoku nabídnout známou a oblíbenou destinaci, kterou u nás často poptávali. Vidíme, že zájem o Tunisko, a obecně o destinace s krátkou dobou letu, na českém trhu roste, proto do našeho portfolia zařazujeme poprvé také Djerbu s vlastními charterovými lety z Prahy. Tato blízká africká destinace osloví kvalitními hotely za výhodné ceny, příjemnými teplotami i různými výlety. Věříme, že zájezdy na tuniský ostrov budou vyhledávat zejména rodiny s dětmi nebo turisté, kteří nechtějí cestovat na dovolenou daleko. Navíc připravujeme v této oblasti i zajímavé poznávací zájezdy,“ představil novinky Miroslav Kubáč, ředitel charterových zájezdů Čedoku. 

Na tuniskou Djerbu budou klienti létat jednou týdně ve spolupráci s leteckou společností Smartwings na palubě Boeingu 737 v konfiguraci pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Doba přímého charteru z Letiště Václava Havla Praha na největší tuniský ostrov potrvá jen přibližně dvě a půl hodiny. Čedok nabídne v populární turistické lokalitě převážně ubytování ve čtyřhvězdičkových hotelích nebo v pětihvězdičkových resortech s all inclusive. Díky dlouhým písečným plážím s pozvolným vstupem doStředozemního moře si tuto destinaci oblíbí právě rodiny s dětmi.

V největším městě Houmt Souk, kde stojí i mezinárodní letiště doplněné o nový terminál z roku 2007, se nachází rozlehlé tržiště s obchůdky a typickou orientální atmosférou. Turisté mohou v hlavním sídle vidět i přístaviště, středověkou obrannou pevnost Bori el-Kebir z 15. století z doby Osmanské říše nebo několik mešit. K nejzajímavějším místům na Djerbě patří také římská hráz El Kantara spojující ostrov s pevninou nebo synagoga La Ghriba v jedné ze dvou židovských vesnic. V této synagoze jsou uloženy některé nejstarší svitky tóry na světě. Na výlety jezdí návštěvníci také do zábavního parku Djerba Explore s největší krokodýlí farmou ve Středomoří nebo do města hrnčířů Guellala s typickými bílými domky, keramickou dílnou a Muzeem tradic. Nejvyšší místo ostrova, položené pouze 54 metrů nad mořem, láká mimo jiné na oblíbenou místní kavárnu s výhledem. Místní golfová hřiště v okolí některých hotelů zase umožní aktivnější dovolenou.

 

Nabídka zájezdů na tuniský ostrov Djerba je již v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na infolince, pobočkách Čedoku po celé ČR nebo v široké síti provizních prodejců.

 

Zdroj a Foto: Čedok

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

shz

Odpovědět

Datum : 02.02.2023 18:22, Vložil : life link

I read that Post and got it fine and informative. Please share more like that... corporate gift

shz

Odpovědět

Datum : 01.02.2023 11:44, Vložil : life link

I was just browsing through the internet looking for some information and came across your blog. I am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject. Bookmarked this page, will come back for more. mmj doctors

shz

Odpovědět

Datum : 31.01.2023 15:41, Vložil : life link

If you don"t mind proceed with this extraordinary work and I anticipate a greater amount of your magnificent blog entries Zwembad aanleggen

shz

Odpovědět

Datum : 31.01.2023 15:39, Vložil : life link

I am genuinely thankful to the holder of this web page who has shared this wonderful paragraph at at this place Zwembad aanleggen

shz

Odpovědět

Datum : 31.01.2023 15:38, Vložil : life link

This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information... Polypropyleen zwembad op maat

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie