Agentura Moody´s potvrdila Letišti Praha vysokou finanční stabilitu ratingem Aa3

26.10.2022

Letiště Praha je nadále vysoce finančně stabilní. Renomovaná agentura Moody´s Investors Service potvrdila rating úvěrové spolehlivosti na úrovni Aa3 s výhledem negativní. Vzhledem k ratingu České republiky jde o nejvyšší možné hodnocení, kterého letiště mohlo dosáhnout. Důvodem pro opětovné udělení vysokého hodnocení je především silný finanční profil společnosti. Letiště obhájilo ratingové hodnocení navzdory dopadu pandemie a energetické krizi.

„Letiště Praha dlouhodobě hospodaří velmi odpovědně a navzdory útlumu v letecké dopravě vlivem pandemie a aktuální energetické krize se společnost od letošního roku definitivně vrací do ziskového hospodaření. Jsem velmi rád, že vysokou finanční stabilitu naší společnosti potvrzuje i takto renomovaná agentura Moody´s,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Podle agentury Moody´s může Letiště Praha těžit zejména ze své velmi silné finanční pozice, z nízké úrovně zadlužení a mimo jiné i z vysokého objemu zajištěných úvěrových linek u bank. Agentura Moody´s pozitivně hodnotila schopnost Letiště Praha flexibilně řídit provozní a investiční náklady během pandemie a dále připravenost společnosti v rámci energetické krize. S ohledem na letošní náročnou sezónu bylo také oceněno, že na rozdíl od jiných letišť v Evropě nečelila společnost kritickému nedostatku zaměstnanců.

Na hodnocení se také pozitivně odrazily konkurenceschopné a stabilní letištní poplatky, a strategická role vlastníka a provozovatele kritické infrastruktury České republiky. 

Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.

 

Zdroj a Foto: Letiště Praha

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

baccaratsite

Odpovědět

Datum : 11.11.2022 04:06, Vložil : baccaratsite

When I read an article on this topic, baccaratsite the first thought was profound and difficult, and I wondered if others could understand.. My site has a discussion board for articles and photos similar to this topic. Could you please visit me when you have time to discuss this topic?

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie