Letecký provoz se na tři měsíce kvůli údržbě přesune na vedlejší dráhu

01.03.2022

Letecký provoz na pražském letišti bude opět na tři měsíce převeden na vedlejší dráhu 12/30. Na hlavní vzletové a přistávací dráze 06/24 a souvisejících plochách bude totiž od 28. března do 1. července probíhat plánovaná údržba a odložené opravy. Na vedlejší dráhu se přesune i webová kamera, díky které se tak nepřeruší online přenos z pražského letiště.


Vedlejší dráha bude v provozu ve své plné délce 3250 m. Na hlavní dráze budou odborníci provádět technické a stavební činnosti, které souvisí se zvýšením bezpečnosti provozu. „Kromě pravidelné údržby dojde i na důležitou rekonstrukci pojezdové dráhy B vedoucí na ranvej a navýšení kapacity části kabelovodu pro světelné zabezpečení dráhy. Tyto dvě akce jsou časově nejnáročnější a mají největší přínos na zvýšení provozní bezpečnosti.” říká ředitel provozu letištních ploch Václav Válek.


Jsme si vědomi toho, že využívání vedlejší dráhy nevhodně zvýší provoz letadel nad hustě osídlenými částmi Prahy a Kladenska, ale jediným systémovým řešením do budoucna, je realizace projektu paralelní dráhy,” říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.
Nezbytné další úpravy hlavní dráhy souvisí s implementací požadavků na bezpečnost provozu daných legislativou Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA).


Směr provozu (odlet směr Praha, nebo Kladno) je závislý na aktuálních meteorologických podmínkách, především větru. Preferovaný směr je ale přistání od Prahy a vzlet na Kladno. Další aktuální informace naleznete také na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport

 

Zdroja Foto:  Letiště Praha

 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

สมัคร เว็บ pg

Odpovědět

Datum : 21.05.2022 14:07, Vložil : pg slot

สมัคร เว็บ pg slot โดยไม่ต้องใช้ gmailการสมัครสมาชิคของเว็บไซต์ ส่วนมากจะต้องใช้ e-mail ที่มันยุ่งยากมาก แต่สำหรับเว็บ PG SLOT ของเรานั้น ใช้เพียงแค่เบอร์โทรศัพท์เท่านั้นเอง

SHZ

Odpovědět

Datum : 13.05.2022 22:04, Vložil : life link

It is the intent to provide valuable information and best practices, including an understanding of the regulatory process. Best Over the Counter Phentermine Alternatives

Odpovědět

Datum : 22.03.2022 03:25, Vložil : Otto Osborn

Air traffic controllers are responsible for the movement and direction of thousands of lives onboard commercial and general aviation airplanes every day, which is a very stressful profession. If you got a very stressful job, you need some time to relieve stress. Play games or watch YouTube videos.

Who'd have guessed that Google Android games would work in harmony with Windows PCs? It's as though a gamer's prayer has been answered! We all know how good it feels to play on a computer. The controls are more reliable, and you can't go wrong with a mouse and keyboard combination. The game experience is improved, and you will no longer be concerned about a little screen. Don't forget about other accessories like USB cameras and other devices that you might use while playing.

watch now or click here to read more:
h

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie