Exotika z Prahy letí, Čedok bude s dálkovými lety pokračovat i v létě

22.02.2022

Na dovolenou do Dominikánské republiky nebo na Zanzibar? Nově i během léta! Češi si oblíbili přímé lety z Prahy, které Čedok nabízí na českém trhu od konce loňského října. Vyprodané termíny, vysoká obsazenost letadel a tisíce klientů, jež během zimy odcestovaly na svou exotickou dovolenou, potvrdily dlouhodobý trend a zájem po cestování do těchto destinací bez mezipřistání.


Čedok proto otevře dálkové spojení z pražského letiště i během letní sezóny. Karibský ráj nebo oblíbený africký ostrov tak mohou čeští turisté prozkoumat znovu od konce června. Charterové lety zajistí na základě nového kontraktu opět letecká společnost LOT Polish Airlines moderním Boeingem 787-9 Dreamliner. Nejstarší česká cestovní kancelář navíc reaguje na velkou poptávku ještě během probíhající sezóny a přidává odlety do Punta Cany i v dubnu.


„Poptávka po přímých letech do exotiky roste, nahrává tomu rychlost spojení z Prahy, pohodlí moderního dálkového letadla, široká nabídka hotelů, ale také neměnné vstupní podmínky na Zanzibar i do Dominikánské republiky. Letadla do obou destinací máme během zimní sezóny téměř plně obsazená, proto jdeme zájmu a trendům exotické dovolené naproti a zájezdy do obou destinací nabídneme jednou týdně také v létě. Navíc znovu s oblíbeným letadlem i dopravcem, který nabízí prvotřídní servis. Provoz letů do obou destinací poté volně naváže na další zimní sezónu. Češi tak zájezdy najdou v naší nabídce s krátkou přestávkou celoročně,“ prozradil novinku Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.


„Prodloužení přímých letů z Prahy do exotických destinací je skvělá zpráva pro Letiště Praha a české cestující, kteří podle našeho posledního průzkumu nechtějí letos na cestování šetřit. Část z nich chce svůj rozpočet na dovolenou dokonce zvýšit a pro naprostou většinu z nich patří cestování mezi tři volnočasové aktivity, do kterých budou směřovat největší část svých prostředků,“ okomentoval prodloužení letů společnosti LOT Polish Airlines pro Čedok Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha. 


Exkluzivně pro Čedok bude i během léta do Dominikánské republiky a na Zanzibar létat polský národní dopravce LOT Polish Airlines moderním dálkovým letadlem typu Boeing 787-9 Dreamliner pro 294 cestujících. Na palubě klienti nejvíce oceňují pohodlná sedadla s prostorem na nohy, větší okénka, zábavní palubní systém na integrovaných obrazovkách, USB porty pro nabíjení elektronických zařízení, ale také základní hlášení v českém jazyce. Sedadla v business, premium nebo ekonomické třídě si mohou vybrat již při rezervaci zájezdu, místa ve vyšších třídách s rozšířeným servisem jsou za příplatek.

Cestující v businessu třídě se mohou těšit na maximální pohodlí díky plně polohovatelným sedadlům, výběr z několika pokrmů a alkoholických nápojů. Nově mohou na palubě ochutnat i oblíbené české šumivé víno. Čedok navíc připravuje nové menu jídel, aby catering ještě více odpovídal tuzemským chutím. Cestující v businessu mohou navíc před odletem z Letiště Václava Havla Praha využít vstup do salónku MasterCard Lounge na Terminálu 1 zdarma.

Přímý charterový let do Punta Cany, který bude odlétat z Prahy pět každé pondělí, trvá přibližně deset hodin. Dominikánská republika má aktuálně volné vstupní podmínky a nevyžaduje při příjezdu do země ani očkování, ani testování na Covid-19. Na oblíbený Zanzibar, kam Čechům stačí negativní PCR test a jednoduchá turistická víza, se turisté dostanou vždy v úterý už za  8,5 hodiny letu. „Našim partnerům a cestujícím nabízíme vynikající produkt, kterým je Boeing 787 Dreamliner. Naše třídy business, premium economy a economy dokáží naplnit očekávání všech cestujících. Díky úzké spolupráci s cestovními kancelářemi jsme získali uznání jako spolehlivý partner, který poskytuje na trhu nejlepší služby v tomto segmentu. 

Rád bych poděkoval Čedoku i Itace za dosavadní vynikající spolupráci a těšíme se, že české pasažéry zase přivítáme na palubě našich Dreamlinerů. Vítejte na palubě, přejeme příjemný let!“ uvedl  Michał Fijoł, obchodní ředitel LOT Polish Airlines. Do obou destinací mohou vyrazit na pobyty zejména v hotelích s all inclusive na týden nebo 14 dní a vidět to nejzajímavější z Dominikánské republiky nebo afrického ostrova, který je součástí Tanzanie.

 

Během oblíbených výletů se pak vypraví za historií, přírodou i nejkrásnějšími plážemi. V obou destinacích mají klienti Čedoku také servis českého delegáta. Kompletní nabídka zájezdů do Dominikánské republiky i na Zanzibar je již v prodeji na webových
stránkách www.cedok.cz. Rezervovat pobyty mohou klienti online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na 36 pobočkách Čedoku po celé České republice nebo v široké síti provizních prodejců.

 

Zdroj a Foto: Čedok

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

SHZ

Odpovědět

Datum : 30.03.2022 20:10, Vložil : life link

You might comment on the order system of the blog. You should chat it's splendid. Your blog audit would swell up your visitors. I was very pleased to find this site.I wanted to thank you for this great read!! Zwembad bouwen tuin

SHZ

Odpovědět

Datum : 30.03.2022 20:08, Vložil : life link

Such a very useful article. Very interesting to read this article.I would like to thank you for the efforts you had made for writing this awesome article. Zwembad bouwent tuin

SHZ

Odpovědět

Datum : 30.03.2022 20:07, Vložil : life link

Always so interesting to visit your site.What a great info, thank you for sharing. this will help me so much in my learning Airco Haaltert

SHZ

Odpovědět

Datum : 30.03.2022 20:04, Vložil : life link

I curious more interest in some of them hope you will give more information on this topics in your next articles. Airco Zottegem

SHZ

Odpovědět

Datum : 30.03.2022 20:02, Vložil : life link

What a really awesome post this is. Truly, one of the best posts I've ever witnessed to see in my whole life. Wow, just keep it up. Airco Zele

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie