Czech Airlines Technics zvýšila kapacitu pro kompletní opravy podvozků

04.01.2022

Společnosti Czech Airlines Technics (CSAT) se i přes propad v sektoru letectví podařilo zajistit značné množství zakázek v oblasti opravy podvozků. V minulém roce bylo dokončeno už 33 kompletních sad podvozků, což převyšuje průměrnou roční kapacitu této divize. Ke zvýšení efektivity a kvality práce napomohla nedávná modernizace galvanovny a lakovny a nové investice do vybavení podvozkárny. Mezi klienty patří letecké společnosti jako například KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings nebo nově i LOT Polish Airlines.

„I přes obtížné získávání zakázek a potvrzení pevných termínů slotů ze stran zákazníků, zejména v posledních dvou letech, se v roce 2021 týmu Údržby podvozků podařilo dokončit 33 kompletních sad podvozků, což je více než v předchozích letech. Kromě toho jsme provedli i nemalý počet dalších oprav, výměn jednotlivých komponentů a provedení galvanických prací,“ hodnotí výkon Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Czech Airlines Technics nabízí zákazníkům generálních opravy letadlových podvozků letadel typu Boeing 737 nové i klasické generace již přes 20 let. Po dobu generální opravy nabízí svým zákazníkům pronájem nebo také výměnu náhradní podvozkové sady. Aktuálně vlastní CSAT šest kompletních náhradních sad typu B737NG a jednu sadu typu B737CG.

Generální opravy podvozků CSAT provedlo v loňském roce jak pro stávající dlouholeté zákazníky, jakými jsou KLM Royal Dutch Airlines, Transavia Airlines, Transavia France, Smartwings, Neos, TUIfly, Atran Aerospace a Air Explore, ale i pro nové smluvní zákazníky LOT Polish Airlines, Tarom, Corendon Dutch Airline, Ukraine International Airlines, AMAC Aerospace, World Star Aviation, Aviation Capital Group a Horizon Aviation 4 Ltd.

Díky splnění plánu v předchozích letech a nasmlouvání dalších zakázek do dalších let CSAT investovalo do vybavení a modernizace podvozkárny, galvanovny a lakovny, což umožňuje zvýšit kapacitu prováděné údržby podvozků na pražském letišti. Zároveň také má nové vybavení pozitivní vliv i na kvalitu práce, která je vždy na prvním místě.

O společnosti Czech Airlines Technics:

Czech Airlines Technics je dceřinou společností skupiny Letiště Praha. Zaměřuje se zejména na opravy a údržbu letadel a letecké techniky na úrovni těžké údržby (Base Maintenance), traťové údržby (Line Maintenance), údržby letadlových celků (Components Maintenance), podpory provozovatelů (Engineering) a údržby letadlových podvozků (Landing Gear Maintenance). V roce 2018 také společnost vstoupila na trh s prodejem spotřebního materiálů, např. náhradních dílů na letadla, a následně pro své zákazníky spustila E-Commerce portál e-CSAT.com. Nad rámec běžné údržby patří do portfolia poskytovaných služeb CSAT například realizace různých modifikací a servisních bulletinů, strukturálních oprav, výměn motorů, výměn a oprav letadlových podvozků a jiných letadlových komponentů. Za zmínku rovněž stojí modifikace Split Scimitar Winglets na letounech Boeing 737NG, kterou CSAT provedla jako první v kontinentální Evropě, a Sharklets na letounech Airbus A320. Společnost má také zkušenosti s instalací satelitní antény, palubního Wi-Fi systému a modifikace kabiny „Spaceflex“.

 

Zdroj a Foto: Czech Airlines Technics 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

SHZ

Odpovědět

Datum : 16.02.2022 09:06, Vložil : shz

The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought you have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention. Laser ontharen

SHZ

Odpovědět

Datum : 16.02.2022 09:04, Vložil : shz

Pretty good post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed reading your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your feed and I hope you post again soon. Warmtepomp installateur

SHZ

Odpovědět

Datum : 16.02.2022 09:03, Vložil : shz

I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to understand. Unlike other blogs I have read which are really not that good.Thanks alot! Airconditioning

SHZ

Odpovědět

Datum : 16.02.2022 09:01, Vložil : shz

I truly like you're composing style, incredible data, thankyou for posting. Zonnepanelen installateur

shzzz

Odpovědět

Datum : 15.02.2022 11:58, Vložil : shz

This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post! Zonnepanelen installateur Oudsbergen

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie