Qatar Airways zvažují koupi podílu v Lufthanse, ta je rezervovaná

03.12.2019

Dauhá/Frankfurt nad Mohanem  (ČTK) - Aerolinky Qatar Airways zvažují koupi podílu nebo partnerství se společností Lufthansa. Podle agentury DPA to v neděli uvedl šéf katarských státních aerolinek Akbar Bákir. Německá firma ale takové investici podle svého dnešního vyjádření nakloněna není.

"Pokud by tu byla možnost investovat do Lufthansy, udělali bychom to rádi," řekl Bákir během návštěvy dolnosaského premiéra Stephana Weila v Dauhá. "Německo je pro nás velmi důležitou zemí, jak pokud jde o letecké služby, tak pro rozvoj turistiky," pokračoval. Jako první krok by si s touto největší německou leteckou společností dokázal představit "partnerství"."Lufthansu jsme v Německu neprivatizovali jen proto, abychom ji znárodnili v Kataru," uvedl dnes mluvčí německé letecké společnosti. Ta navíc podle agentury Reuters musí v zájmu udržení svých leteckých licencí snížit podíl akcionářů ze zemí mimo Evropskou unii na 49 procent. Její generální ředitel Carsten Spohr opakovaně kritizoval konkurenci ze států Perského zálivu - Qatar Airways, Emirates a Etihad Airways podle jeho názoru dostávají nespravedlivé státní dotace.Katarské aerolinky hledají nové partnery a trasy, protože kvůli restrikcím nesmějí létat do lukrativních destinací v Saúdské Arábii a ve Spojených arabských emirátech. Obě země, ale také Bahrajn a Egypt, v červnu 2017 obvinily zemi z podpory terorismu a zahájily její politický a ekonomický bojkot.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka