Sky News: O britské aerolinky Flybe má zájem Virgin Atlantic

26.11.2018

Londýn (ČTK) - Britská letecká společnost Virgin Atlantic Airways, která je zčásti v rukou miliardáře Richarda Bransona, jedná o převzetí regionálních aerolinek Flybe Group. Napsala to na svém webu televize Sky News s odvoláním na nejmenované zdroje. Aerolinky Flybe Group minulý týden podlehly finančnímu tlaku a oznámily, že jsou na prodej,Transatlantická letecká společnost by s Flybe získala nové pasažéry a také přístup ke kapacitám na londýnském letišti Heathrow.

Finanční stránku obchodu zpráva nezmiňuje. Tržní kapitalizace přepravce Flybe je podle firmy Refinitiv 21 milionů liber (619 milionů Kč).

Podle dřívější zprávy televize Sky se o Flybe zajímá také firma Stobart Group, majitel londýnského letiště Southend, jehož předchozí nabídku aerolinky letos odmítly.Virgin Atlantic, která provozuje zejména lety mezi Británií a Spojenými státy, je ve vlastnictví Bransonovy Virgin Group a americké letecké společnosti Delta Air Lines.

Aerolinky Flybe provozují 78 letadel, vedle regionální přepravy létají také do evropských destinací včetně Prahy.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka