Aerolinky China Southern opustí leteckou alianci SkyTeam

16.11.2018


Šanghaj (ČTK) - Největší čínská letecká společnost China Southern Airlines se rozhodla opustit leteckou alianci SkyTeam, do které patří rovněž České aerolinie. Oznámila to dnes firma. Dodala, že hodlá posílit partnerství s americkým leteckým přepravcem American Airlines, který je součástí konkurenční aliance oneworld. Neupřesnila však, zda hodlá do aliance oneworld vstoupit.Společnost American Airlines v loňském roce koupila ve firmě China Southern menšinový podíl za 200 milionů dolarů (4,6 miliardy Kč). Spolupráci mezi oběma podniky nicméně komplikuje právě členství firmy China Southern v konkurenční alianci. China Southern dnes uvedla, že SkyTeam opustí začátkem příštího roku.SkyTeam a konkurenti oneworld a Star Alliance jsou třemi největšími leteckými aliancemi na světě. Členové jednotlivých aliancí vzájemně spolupracují, a to například prostřednictvím dohod o sdílení letů. Ty jim umožňují prodávat letenky na spoje partnerských aerolinií z aliance. Získají tak napojení na trasy, které je pro ně obtížné otevřít nebo udržovat na vlastní náklady.

Součástí aliance SkyTeam jsou nyní kromě společnosti China Southern a Českých aerolinií také například firmy Air France, Alitalia, Aeroflot, Delta Air Lines či Korean Air.

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka