WIZZ AIR slaví 13 let

23.05.2017

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, slaví 13 let od prvního letu. Během své existence její letadla přepravila téměř 135 milionů zákazníků a nalétaly jednu miliardu kilometrů. To je, jako by letadla Wizz obkroužila zeměkouli 25tisíckrát.

Každý z 81 letounů Airbus A320 a A321 z flotily Wizz Air – jedné z provozně nejmladších v Evropě – stráví ve vzduchu denně v průměru 12 hodin. Flotila uskutečnila dohromady téměř 880 000 letů, více než 1,4 milionů letových hodin, tedy pozoruhodných 163 let soustavného letu. Jedna z nejrozmanitějších leteckých sítí mezi evropskými nízkonákladovými dopravci v současnosti nabízí více než 500 linek z 141 letišť ve 42 zemích od Tenerife na západě až po Astanu na východě, včetně nejdelší, 4 639 km dlouhé, linky Katowice-Dubaj. Dalších 40 linek nabídne Wizz v roce 2017. Jen za poslední rok využilo příležitost cestovat s WIZZ více než 24 milionů cestujících, které obsluhuje více než tři tisícovky leteckých profesionálů  42 různých národností.

Zdroj: ACCPR

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka