Do kunovického muzea dnes ráno dorazí zbývající části "tůčka"

08.11.2016

Praha 8. listopadu (ČTK) - Do muzea v Kunovicích na Uherskohradišťsku dnes ráno po zhruba osmihodinové cestě dorazí konvoj se zbývajícími částmi bývalého vládního letounu Tu-154. Jeho trup převezli nadšenci, kteří chtějí stroj zachránit, z pražského letiště v Kbelích do muzeu v září. V pondělí na letišti naložili na auta chybějící ocasní a kýlové plochy, sání motoru nebo křídlo a dnes po půlnoci s nimi vyrazili směr muzeum.

Konvoj s dvěma nákladními soupravami směřuje do kunovického muzea přes Hradec Králové, Vysoké Mýto, Mohelnici, Vyškov, Bučovice a Uherské Hradiště.

Organizátoři doufají, že rozměrný náklad se podaří převézt do cílové stanice stejně lehce jako před šesti týdny trup letadla. Jeho transport postupně doprovázeli středočeští policisté, jejich kolegové z Královéhradeckého a Zlínského kraje, kteří zajišťovali hladký průjezd bez jakékoliv uzavírky. Cesta trupu letadla do kunovického muzea byla ale na rozdíl od současného transportu naplánována na tři dny.

Převozem do Kunovic práce nadšenců ale nekončí, musí stroj zase složit dohromady. Letadlo by chtěli v muzeu zpřístupnit návštěvníkům v roce 2018.

Slavné "tůčko" létalo spolu se svým dvojníkem do roku 2008 ve vládní letce. Poté, co bylo nahrazeno novými airbusy, ho koupilo kunovické letecké muzeum. Svůj nejslavnější let zažilo 23. února 1998, kdy na jeho palubě slavili hokejisté olympijské zlato z Nagana. V den 18. výročí finálového zápasu v Naganu vyhlásili zástupci muzea kampaň, jejímž cílem bylo vybrat peníze na demontáž a převoz letadla do Kunovic. Potřebná částka 400.000 korun byla nakonec několikrát překročena. Lidé si prostřednictvím příspěvků koupili například i sedačky v letadle, dvě místa v prezidentském salonu i místo druhého pilota.

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

dasffaf@yahoo.com

Odpovědět

Datum : 18.05.2018 10:45, Vložil : hoowei

Relativity, on the [url=http://www.hublotreplicauk.co.uk/]hublot replica[/url] one hand, and is similar to that as absolute time of fake breitling these concepts is not valid, occurs in relativity. Breitling monitors the imitation of [url=http://www.usarmygermany.com/postinfo.asp]rolex replica[/url] appropriate available styles and many designs. You have to pay money for this kind of replica watches in order to satisfy the fake breitling good fashion and fashion needs of day-to-day most of the [url=http://www.vetsonwhl.co.uk/vetsonwhl.html]omega replica uk[/url] just for you. They are watch charming incredibly. They also imitate clock simulation. We also, it is possible to [url=http://www.luxuryrex.org.uk/]replica watches[/url] find a wide range of measuring devices and many other forms. Old, for example, can be made on the fake breitling degree of movement of the base, there was considerable variation in the article of the year. What is a special case of the shooting date and time of

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka