Na letišti u Bystřice by se mělo školit až několik set čínských pilotů

19.04.2016

Na letišti u Bystřice na Benešovsku by se díky novým smlouvám s čínskou provincií S'-čchuan mohlo školit až několik set pilotů. Při své dnešní návštěvě to uvedl prezident Miloš Zeman. Hejtman Miloš Petera (ČSSD), který prezidenta doprovázel, přislíbil, že letiště do budoucna získá také zpevněnou dráhu a osvětlení. "Teď se podepisují poměrně rozsáhlé smlouvy, které by mohly rozšířit vaši kapacitu, mimo jiné právě s čínskou provincií S'-čchuan, a já pevně věřím, že jestliže se tady nejdříve školili dva čínští piloti, poté osm pilotů, tak tyhle smlouvy povedou k tomu, že se tady bude školit až několik set pilotů. Buďme optimisty," prohlásil Zeman na setkání s vedením a studenty letecké školy, mezi nimiž byli i někteří s asijskými rysy.


Na Pražském hradě chce také přijmout tajemníka ze S'-čchuanu, aby dále zlepšil šanci nejen této letecké školy na další zakázky. Už v pondělí na úvod své třídenní návštěvy prezident hejtmanství pochválil za dobré vztahy s Čínou. Partnerskou provincií Středočeského kraje je právě S'-čchuan. V Nymburku také vznikla první česko-čínská průmyslová zóna.

 

 

Veřejné vnitrostátní letiště, ležící jihozápadně od Benešova mezi Bystřicí a Nesvačily, je umístěno na krajských pozemcích. Provozuje ho město Bystřice prostřednictvím příspěvkové organizace Letiště Benešov. Letecká škola F AIR, která na letišti cvičí piloty, patří podle ředitele Michala Markoviče k největším v Evropě. Provozuje přes 30 letadel a ročně cvičí 100 pilotů.

 

Zeman doufá, že díky nové dráze, osvětlení a zakázkám ze zahraničí vzroste také plat zaměstnanců společnosti, který je nyní v průměru 18.000 korun měsíčně. Prezident při návštěvě dostal skleněný model letadla a čestnou pilotní licenci. "Já to jednou vyzkouším. Vezměte nějaké staré opotřebované letadlo, které se už chystá do šrotu, a posaďte mě za ten knipl. A uvidíme, jak to dopadne," zavtipkoval Zeman, který však předtím mladé dopravní piloty ujistil, že se jim konkurovat nechystá. "Kdybych řídil nějaké letadlo, tak se objeví headline o letecké katastrofě," podotkl.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Apdvvr ugkovr

Odpovědět

Datum : 29.07.2021 04:21, Vložil : Vfnron

what is azithromycin used to treat - zitromax zithromax 250 mg

Btjygj xqfxfv

Odpovědět

Datum : 29.07.2021 00:45, Vložil : Kvhoyo

zithromax 500 mg tablet - order zithromax 100mg low cost zithromax

Ucfbrg hxhldf

Odpovědět

Datum : 25.07.2021 10:42, Vložil : Xyyflk

prednisone vs prednisolone - order prednisone 20mg prednisone 20mg prescription cost

Bbpiag buboek

Odpovědět

Datum : 25.07.2021 07:11, Vložil : Pqknqf

prednisone 40 - 1.5 prednisone purchase prednisone from india

Ybkzfr apdhxc

Odpovědět

Datum : 24.07.2021 10:04, Vložil : Rlqeur

stromectol us - stromectol cost ivermectin medicine

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka