Německo zpřísňuje kontroly pilotů v reakci na havárii Germanwings

15.04.2016

V reakci na loňskou havárii letadla společnosti Germanwings dnes německý Spolkový sněm schválil zpřísnění kontrol pilotů. Podrobit by se napříště měli testům na alkohol, léky a "jiné psychoaktivní látky", informovala agentura DPA. Vznikne také databáze, která by měla zabránit podvádění při lékařských prohlídkách. K testům svých pilotů by mohly letecké společnosti přistoupit v případě důvodného podezření, ale podle zákona budou možné i namátkové kontroly.


Vzniknout by měla také databáze, v níž boudou uloženy výsledky pravidelných vyšetření pilotů. Přístup k ní budou mít všichni lékaři z oboru letecké medicíny. Zabránit by se tak mělo klamání o zdravotním stavu prostřednictvím neustálého střídání lékařů.

 

 

Při havárii letadla společnosti Germanwings na cestě z Barcelony do Düsseldorfu zahynulo loni 24. března ve francouzských Alpách všech 150 lidí na palubě, 72 jich pocházelo z Německa, přibližně pět desítek ze Španělska.

 

Nehodu podle vyšetřovatelů záměrně způsobil druhý pilot Andreas Lubitz. Využil odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se zamknul a záměrně zahájil klesání, které skončilo nárazem stroje do hor v rychlosti 700 kilometrů v hodině. Následné vyšetřování ukázalo, že pilot trpěl dlouhodobě psychickými problémy. V době havárie bral antidepresiva a léky na spaní.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 20.11.2021 17:43, Vložil : lalisa

I wanna know more about this because this is really informative! las vegas hearing aids

Thank You!

Odpovědět

Datum : 25.08.2021 13:23, Vložil : Ryan

Great news! thanks for sharing! Ryan for https://www.LakelandFences.com

fd@qq.com

Odpovědět

Datum : 26.09.2017 09:39, Vložil : rolex replica

In the Dai table on replica watches uk this matter, many women also prefer to fake watches fight with men, not to choose slender, soft feminine watch, but why like male watch. Female wearing a male watch, like a rolex replica uk woman occasionally wear a men's shirt, there is a maverick and fashionable and free beauty. This is no wonder the woman Yeah, most of the watch brand men and uk replica watches women watch the proportion is still around 6: 4, even the two years of women's watch much attention, but many "sophisticated" technology and features certainly First of all.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka