Boeing chystá návštěvu Íránu, bude jednat o prodeji svých letadel do země

11.04.2016

Spojené státy povolily výrobci letadel Boeing, aby jednal o prodeji svých letounů přímo s íránskými aeroliniemi. Delegace Boeingu se již chystá na návštěvu Íránu, aby tam jednala o možnosti spolupráce. Napsala to dnes íránská tisková agentura IRNA s odvoláním na šéfa íránské organizace pro civilní letectví. Boeing podle organizace už poskytl jedné z íránských leteckých společností "technickou pomoc zaměřenou na zlepšení letové bezpečnosti", uvedla agentura AP.


Minulý měsíc organizace sdělila, že Írán pravděpodobně podepíše dohodu o koupi letadel od Boeingu. IRNA uvedla, že zástupci Boeingu se na chystané návštěvě sejdou s činiteli íránského vlajkového přepravce Iran Air a dalších společností. Americká firma návštěvu potvrdila, opakovaně ale popřela, že by se na ní mělo jednat o prodeji letadel. Podle Boeingu se bude teprve diskutovat o možnostech spolupráce.

 

 

Počátkem roku byly uvolněny mezinárodní sankce proti Íránu, což zemi umožnilo zahájit modernizaci stárnoucí letecké flotily. Iran Air už podepsal dohodu o nákupu 118 letadel od evropského Airbusu a koupí dalších 20 letounů od francouzsko-italského výrobce ATR.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka