Americký Kongres připravuje zákon o bezpečnosti leteckého provozu

08.04.2016

Americký Kongres dnes začal projednávat zákon o zvýšení bezpečnosti civilního letectví, který reaguje na nedávné teroristické útoky v Bruselu. Poslanci Senátu schválili návrh, který mimo jiné zvyšuje počty bezpečnostního personálu na letištích. Zákon rozšiřuje povinnosti Federálního úřadu pro letectví (FAA), který v USA odpovídá za bezpečnost letecké dopravy. Zavádí dvojnásobné zvýšení počtu pracovníků uniformované stráže, která má na letištích odrazovat potenciální útočníky.


Důkladnější mají být bezpečnostní prověrky letištních zaměstnanců, zvýšit se má bezpečnost v prostorách pro odbavení cestujících. Podle agentury Reuters se počítá i s tím, že americké úřady budou zdarma poskytovat bezpečnostní zařízení zahraničním letištím, která mají přímá spojení s USA.

 

 

Zákon ještě podléhá schválení ve Sněmovně reprezentantů, která v něm může provést změny. Poslanci sněmovny budou podle Reuters například navrhovat privatizaci systému řízení letového provozu, s níž senátní verze zákona nepočítá. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 20.11.2021 17:38, Vložil : cherry

I highly appreciate your work here! Thank you so much! audiologist albuquerque nm

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka