Portugalsko obdrželo hrozby připisované Islámskému státu, zpřísnilo bezpečnost

01.04.2016

Portugalsko zpřísnilo bezpečnostní opatření, a to zejména na letištích. Oznámily to ve čtvrtek večer podle agentury AFP místní bezpečnostní služby. Země tak reaguje na dosud neověřené sdělení, připisované radikální skupině Islámský stát, které obsahuje hrozby namířené proti Portugalsku. "Byla přijata nutná bezpečnostní opatření, i na letištích," uvedla generální tajemnice portugalského Systému vnitřní bezpečnosti Helena Fazendaová.


Podezřelý vzkaz, který zmiňuje Portugalsko jako možný cíl, se objevil v úterý na sociálních sítích. Jeho původ zatím oficiálně ověřen nebyl, portugalské úřady ale berou hrozbu vážně, uvedla místní média. Hrozba terorismu je v Portugalsku nyní na prostředním, třetím stupni pětistupňové škály.

 

 

Německá média s odvoláním na zpravodajskou skupinu SITE ve čtvrtek uvedla, že IS vybídl svoje příznivce k teroristickým útokům v Německu. Za hlavní terče označili radikálové úřad kancléřky Angely Merkelové a mezinárodní letiště mezi Kolínem nad Rýnem a Bonnem. Úřady původ sdělení z internetu prověřují.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 20.11.2021 17:37, Vložil : cherry

I love your content! Great job! free hearing test baton rouge

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka