Emirates expandují. Jejich zisk loni vzrostl o 40 procent a neustále nabírají nové piloty

09.05.2015

Dubajská letecká společnost Emirates v loňském fiskálním roce zvýšila zisk o 40 procent na 4,56 miliardy dírhámů (téměř 30 miliard Kč). Největším aerolinkám na Blízkém východě pomohla rapidní expanze a také pokles cen pohonných hmot. Tržby se firmě za rok do konce března zvýšily o sedm procent na 88,82 miliardy dírhámů (AED; 583 miliard Kč). Firma neustále hledá nové piloty a další letecký personál.

   

Pokles cen ropy pomohl aerolinkám ušetřit asi dvě miliardy dírhámů. Pohonné hmoty se na celkových provozních nákladech firmy loni podílely 35 procenty, což bylo o čtyři procentní body méně než v předchozím roce, uvedla agentura Reuters. 

 

   

Aerolinky v loňském roce přepravily 49,3 milionu cestujících, o 11 procent více než před rokem. Obsazenost letadel v průměru činila 79,6 procenta. Společnost se svými více než 230 letadly v současnosti létá do více než 140 destinací ve více než 80 zemích světa. Na svých webových stránkách neustále aktualizuje hledané pracovní pozice, stálá hledaná místa jsou piloti a letecký personál.

   

Emirates vlastní vláda emirátu Dubaj. Díky flotile letadel s širokým trupem firma výrazně expanduje hlavně na dálkových trasách. Emirates mimo jiné vlastní nejvíce obřích letounů Airbus A380. Před několika dny začal létat její 60. Airbus A380. 

 

   

Včetně divize služeb Dnata zisk skupiny Emirates Group vzrostl o 34 procent na 5,5 miliardy AED. Celkové tržby pak vzrostly o deset procent na 96,5 miliardy AED. 

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

geebranz

Odpovědět

Datum : 07.10.2021 07:47, Vložil : geebranz

Decreasing this year relationship

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka