Ve Francii se chystají k identifikaci obětí havárie, mají DNA

29.03.2015

Odborníci ve Francii dosud z ostatků obětí nehody německého airbusu izolovali 78 jednotlivých profilů DNA, pomocí nichž budou provádět identifikaci. Uvedli to dnes zástupci prokuratury v Marseille, které citovala agentura AFP. Rozsáhlá akce, při níž se stovky lidí v nepřístupném alpském terénu snaží zajistit části těl 150 obětí úterní havárie, dnes pokračuje šestým dnem. Úřady uvedly, že všechny ostatky by měly být pohromadě do konce následujícího týdne. 

   

"Je tu naděje, že to do konce nadcházejícího týdne zvládneme, je to pro nás naprostá priorita," citovala státního zástupce Brice Robina agentura DPA. Teprve poté, co forenzní experti dostanou do ruky ostatky obětí, začnou odborné týmy na místě nehody zajišťovat trosky letadla kvůli dalšímu vyšetřování příčin havárie. Obzvláště pečlivě budou pátrat po druhé černé skříňce s letovými záznamy, kterou se podle Robina dosud najít nepodařilo. 

Francouzská prokuratura dnes rovněž vyvrátila zprávy některých médií, podle nichž se už podařilo identifikovat tělo druhého pilota, který je podezřelý, že zkázu letadla způsobil záměrně. "Ještě jsme neidentifikovali žádné oběti, jen stopy DNA," uvedl Robin. Získané profily se nyní budou porovnávat se vzorky DNA od příbuzných obětí. 

   

Záchranný tým, který pracuje na místě nehody poblíž vesničky Prads-Haute-Bléone, se nyní snaží vybudovat sjízdnou cestu, kterou by se bylo možné k troskám dostat auty. Nyní je to možné jen pomocí vrtulníků nebo pěšky. Některé části roztříštěného letadla by ale nebylo možné transportovat letecky, protože jsou příliš těžké. 

 

Zdroj: ČTK, foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka