Lyžařku ve Francii vážně zranilo nouzově přistávající letadlo

12.03.2015

Polské lyžařce ve francouzských Alpách dnes téměř utrhlo ruku malé jednomotorové turistické letadlo, které nouzově přistálo na sjezdovce ve středisku Avoriaz. O neobvyklé nehodě informovala místní média. Podle záchranářů mohly být následky nehody mnohem vážnější.


Letadlo typu Jadel s dvěma osobami na palubě postihla při vzletu z místního letiště porucha a muselo narychlo přistát, přičemž k tomu využilo sjezdovku. Část stroje při nouzovém přistání zasáhla lyžařku a vážně ji zranila. Utrpěla téměř amputaci ruky, uvedl web listu Le Daupfiné.

 

 

Záchranáři poskytli pětapadesátileté ženě první ošetření na sjezdovce a poté ji vrtulník přepravil do nemocnice. Stav postižené ženy zdroje neupřesnily. "Unikli jsme o vlásek katastrofě. Letadlo proletělo pod lany sedačky, vyhnulo se smrkům a poté skupině dětí. Nakonec přistálo na modré sjezdovce s více lyžaři, mezi nimž byla i postižená žena," upřesnili záchranáři.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka