Akcionáři EBA vypomohou se splácením letištního terminálu Pardubice

11.03.2015

Akcionáři pardubického letiště jsou ochotní splácet úvěr, který si provozovatel musí vzít na výstavbu nového terminálu. Je možné, že s úbytkem cestujících nebude v budoucnu schopná platit ze svých příjmů splátky. Uvedla to primátorova náměstkyně Helena Dvořáčková (ANO).


Společnost East Bohemian Airport (EBA), provozovatele civilní části letiště, vlastní z dvou třetin město Pardubice a z jedné třetiny pardubické hejtmanství. "Protože došlo k poklesu letecké dopravy z Ruska, mohla by nastat situace, že od roku 2017 by společnost podle jejích prognóz nemusela být schopná splácet úvěr z vlastního provozu," řekla náměstkyně. Krajští i městští radní podle Dvořáčkové nerozporují potřebu postavit nový terminál.

 

 

Současný terminál je malý a dokáže v jeden čas odbavit pasažéry z jednoho letadla. Nová stavba by byla schopná přijmout cestující ze tří letadel najednou. Ročně by tak letiště mohlo odbavit až 250.000 lidí. "Chceme ale vidět finanční plán projektu, než se začne stavět," řekla Dvořáčková. "Necháme si také rozepsat fixní náklady včetně hospodářských výsledků z let minulých," řekl primátor Martin Charvát (ANO). Společnost EBA chce postavit terminál maximálně za 300 milionů korun. Stavět měla už loni na podzim, aktuálně však chystá druhé výběrové řízení.

 

První nabídky byly vyšší než 400 milionů korun. Firma proto nechává přepracovat projekt, který stavbu zlevní, dodala náměstkyně. Předloni letiště přepravilo více než 184.000 lidí, loni klesly počty všech cestujících přibližně na 150.000. Letiště využívalo méně ruských pasažérů. Nejen kvůli úbytku ruské klientely by se letiště v budoucnu rádo víc zaměřovalo na lety do západní Evropy. K tomu ale potřebuje nový terminál, který by nabídl současné standardy pro leteckou dopravu, například rychlejší odbavení cestujících, uvedl před časem šéf EBA Michal Červinka.

 

Zdroj: ČTK, Foto: Wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

ds@qq.com

Odpovědět

Datum : 26.09.2017 09:38, Vložil : rolex replica

In the Dai table on replica watches uk this matter, many women also prefer to fake watches fight with men, not to choose slender, soft feminine watch, but why like male watch. Female wearing a male watch, like a rolex replica uk woman occasionally wear a men's shirt, there is a maverick and fashionable and free beauty. This is no wonder the woman Yeah, most of the watch brand men and uk replica watches women watch the proportion is still around 6: 4, even the two years of women's watch much attention, but many "sophisticated" technology and features certainly First of all.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka