Flying Academy pořádá udržovací seminář FI, IRI v Brně a Praze

11.03.2015

Letecká škola Flying Academy pořádá udržovací seminář letového instruktora (FI) a instruktora přístrojové kvalifikace (IRI) nutný pro prodloužení těchto kvalifikací. Seminář je dvoudenní a bude se konat 28. a 29. března od 9 do 16 hodin v prostorách letecké školy v Brně - Tuřanech. Pražský seminář se koná 25. a 26. dubna od 9 do 16 hodin v prostorách letecké školy v Praze - Letňanech. Možné je i navštívit půlku semináře v Brně a druhou v Praze a naopak. Poplatek za seminář činí 4000 Kč plus DPH. 


Obsah udržovacího semináře FI a IRI

V Udržovacím semináři budou probírány: Stávající a nové předpisy, výuka a sebevzdělávání, techniky výuky, role instruktora, bezpečnost v letectví, prevence incidentů a nehod, letecké umění, právní aspekty a postupy vymáhání, dovednost v navigaci, výuka létání podle přístrojů. Podrobnější program bude stanoven před zahájením kurzu.

 


Po ukončení semináře vám bude kurz zapsán do logbooku. Seminář je v souladu s předpisem AMC 1 FCL.940.FI(a)(2)FI a mohou se ho účastnit i instruktoři z jiných leteckých škol.

Pro prodloužení platnosti kvalifikace FI a IRI je nezbytné splnit dvě z následujících tří podmínek dle FCL.940.FI:

  • v případě osvědčení FI(A) a (H) alespoň 50 hodin letového výcviku v příslušné kategorii letadla jako instruktor FI, TRI, CRI, IRI, MI nebo jako examinátor v době platnosti osvědčení. Pokud mají být prodloužena práva k poskytování výcviku pro získání přístrojové kvalifikace, musí deset z těchto hodin tvořit letový výcvik pro získání přístrojové kvalifikace a musí být absolvovány během dvanácti měsíců před skončením platnosti osvědčení FI
  • navštěvovat v době platnosti osvědčení FI udržovací seminář pro instruktory
  • projít do dvanácti měsíců před skončením lhůty platnosti osvědčení FI hodnocením odborné způsobilosti v souladu s článkem FCL.935.


Obnova

Jestliže platnost osvědčení FI skončí, musí žadatel ve lhůtě dvanácti měsíců před jeho obnovou:

  • navštěvovat udržovací seminář pro instruktory
  • projít hodnocením odborné způsobilosti v souladu s článkem FCL.935.

 

Pro více informací a přihlášení na školení kontaktujte prosím na telefonním čísle 800 884 888 nebo emailem na pilot@FlyingAcademy.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka