ICAO zkouška z letecké angličtiny: co všechno musí studenti před testem znát

30.10.2014

Všichni piloti, kteří chtějí létat do zahraničí, kromě Slovenska, musí vykonat zkoušku z letecké VFR angličtiny. Studenti musí znát anglickou leteckou frazeologii, letecké zkratky a poslechy běžných a reálných leteckých situací. Zkouška je hodnocena pomocí stupnice 0 až 6 dle ICAO, tedy 0 - žádná znalost, až 6 - rodilý mluvčí.

Minimální požadovaná úroveň znalostí pro pilota je stupeň 4.

Zkouška má časově omezenou platnost podle úrovně prokázaných znalostí. Úroveň 4 platí tři roky, úroveň 5 platí šest let a úroveň 6 platí neomezeně dlouho. Test je možné vykonat i v letecké škole Flying Academy. V Brně se uskuteční v termínech 8. 11. a v Praze 12. 11. 2014.

Test se skládá ze tří částí, a to konverzace a popis obrázku z leteckého prostředí, poslech dvou ukázek letecké komunikace, kdy po vyslechnutí komunikace by měl student reagovat a odpovídat na kladené otázky, a dále čtení a překlad článku, manuálu, leteckého předpisu nebo článku z leteckého časopisu. Délka zkoušky je přibližně 30 minut. O výsledku zkoušky bude uchazeč informován ještě tentýž den.

Piloti se mohou přihlásit i na refresh kurz, ve kterém s nimi vyškolení lektoři zopakují teorii a příklady nutné k úspěšnému splnění zkoušky. On-line se můžete přihlásit jak na refrest kurz, tak na zkoušku na webových stránkách Flying Academy

Cena kurzu je 2 450 korun, zkouška stojí 1 950 korun. Celková cena tedy dělá 4 400 korun bez DPH.

 

 

Zdroj a Foto: www.flyingacademy.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka