Oheň v řídícím centru, chaos na letištích v Chicagu

29.09.2014

Za požár na chicagském řídícím centru může šílený zaměstnanec. Americký Letecký úřad FAA počítá s kompletním obnovením provozu až od 13. října 2014.

Na tisíce letů bylo zrušeno či divertováno kvůli požáru, který v pátek 26. září zachvátil řídící centrum ATRCC (Air Route Traffic Control Centre) v Auroře (Ilinnois, USA), jež zabezpečuje provoz chicagského letiště O´Hare International. Letiště je druhým nejrušnějším na světě (ročně odbaví na 68 milionu cestujících) a je jedním z klíčových přestupních letišť, jehož služeb využívají velké aerolinie jako United Airlines apod. Kromě O´Hare Int. bylo následkem událostí zasaženo i letiště
Midway.

Dokud nebude řídící centrum v Auroře plně funkční, ostatní řídící střediska převezmou fungování provozu. Během minulé něděle se již podařilo udržovat tři čtvrtiny letů. Velká část dat se však podle mluvčího Asociace řídících letového provozu musela zadávat manuálně, což značně prodloužilo dobu, do které byl provoz na obou letištích obnoven.

Podle policie je za požárem 36letý Brian Howard, býval zaměstnanec letiště, který neunesl fakt, že bude pracovně přesazen na Hawai a pokusil se o sebevraždu. Ta se nezdařila, tudíž bude čelit obvinění s perspektivou dvaceti let ve vazbě včetně pokuty 250 000 dollarů.

Zdroj: CNN

-dbs-

 

 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka